Влаштування наличників Львів :: Ціни

073-023-41-53

Дерев’яна профильованна планка, яку в різних регіонах називають шалівка, а іноді – обкладка, на нудній часом мові прайс-листів і цінників називається лиштва дверна – вид погонажу, що обрамляє дверний отвір. Її застосовують на завершальній стадії будівництва або ремонту, щоб закрити щілини між стіною і пов’язаною з нею дверною коробкою, надавши дверному отвору закінчений вигляд.

Влаштування наличників Львів :: ЦіниФункціонально лиштві для дверей надаються обв’язки монолітністі, закриваючи непомітні щілини, вони сприяють утепленню, але основна функція лиштви – декоративна. Ховаючи торці доборів, і створюючи візуальний перехід від дверної коробки до площини стіни, вони гармонійно доповнює загальний вигляд інтер’єру приміщення.

На вибір наличників впливає їх надійність і ціна, зовнішній вигляд і довговічність, але всі лиштви для дверей об’єднує швидкість і відносна простота кріплення. Головне, щоб правильно підібрана лиштва приховала всі наслідки будівельних робіт і органічно вписалася в інтер’єр приміщення, зробивши його максимально затишним і комфортним.

Від якості цього конструкційного елемента залежить термін експлуатації дверей, який повинен бути не менше 15 – 20 років. Найчастіше лиштви дверні дерев’яні робляться з сосни, прекрасного і довговічного матеріалу, але все ж надмірно м’якого. До того ж велика частина споживачів вважає за краще бачити в своїх квартирах дверні прорізи, в яких коробка, саме полотно і лиштва для дверей виконані з цінних порід дерева.

Однак такі двері – товар штучний і досить дорогий. Розумне рішення – зробити вибір на користь лиштви з сосни або МДФ, шпонованого деревиною цінних порід. Такі лиштви зовні нічим не відрізняються від своїх побратимів, повністю виготовлених з цінних порід дерева, але коштують набагато дешевше. Більш низька водостійкість МДФ-наличників в умовах міської квартири великої ролі не грає.

Якщо ви купуєте лиштва для дверей окремо від полотна і коробки, обов’язково звертайте увагу на те, щоб колір і структура деревини на всіх елементах дверного отвору збігалися або, принаймні, гармоніювали між собою. Припустимо, якщо тон лиштви дещо більш темний – візуально це нівелюється освітленням. Установка не представляє особливої складності, хоча є рекомендації, які слід знати.

Ремонт квартир у Львові

Влаштування наличниківЯк встановити наличник на двері.

Починайте установку, приклавши лиштву двері до навісів з їх зовнішнього боку. Отриманої відстані до краю дверної коробки слід дотриматися однаковою по всьому периметру, зробивши нескладний шаблон у вигляді куточка. Найвідповідальніша операція – максимально акуратний заріз наличників під 45 градусів за допомогою стусла.  Рез краще зробити ножівкою по металу або спеціальною пилкою-наградкой.

Поєднавши підготовлені частини лиштви між собою, і переконавшись в правильності їх розмірів, визначитеся в способі кріплення. В ідеальному варіанті при кріпленні не повинно залишатися слідів від цвяхів, тому найкраще посадити лиштви на клей, в декількох місцях притиснувши струбцинами до повного висихання. Не забудьте під губки струбцину підкласти шматочки фетру.

Верхню частину дверного обрамлення слід встановлювати в останню чергу, попередньо додавши на торці, зарізані під кутом 45 градусів, по кілька крапель клею ПВА. Будь-то лиштви дверні або віконні, їх площини повинні збігатися між собою, чого легко домогтися поміщеними за лиштви клинцями. Після висихання клею клини видаляються.