Тепла підлога :: Ціни у Львові

073-023-41-53

Тепла підлога – сучасна, високотехнологічна система опалення житлових та господарських приміщень, яка нагріває повітря знизу. Як опалювальний прилад виступає сама підлога. У порівнянні з радіаторною і повітряною системою опалення, теплі підлоги мають ряд переваг, які дозволяють їм набирати все більшої популярності в облаштуванні вашого будинку. Тепла підлога стала невід’ємною частиною такого напрямку як «розумний дім».

Переваги підлогового обігріву

 • p1тепло віддається більшою і рівномірно прогрітою поверхнею, на відміну від інших систем опалення. Це дає можливість теплому повітрю не просто йти вгору уздовж стіни, а прогрівати всю площу рівномірно, що дозволяє уникнути теплових протягів
 • за рахунок великої, що віддає тепло, поверхні підвищується тепловіддача і знижується потреба у високій температурі системи. Це означає, що тепла підлога вимагає меншого нагріву води або меншої витрати електроенергії
 • система може бути встановлена як в споруджуваному приміщенні, так і в уже житловій квартирі під час ремонту або зміні покриття підлоги
 • прихований монтаж теплої підлоги створює додаткове місце в квартирі, звільнивши стіни від громіздких радіаторів
 • можливості в регулюванні параметрів температури, часу і режиму роботи системи дозволяють, на відміну від центрального опалення, швидко реагувати на зміни погоди (похолодання, потепління)
 • пам’ятайте приказку “тримай голову в холоді, а ноги в теплі”? Система теплої підлоги саме так і працює, що робить ваше перебування вдома комфортним.

 

Залежно від способу нагрівання системи теплих підлог діляться на: водяні і електричні.

 

Водяна тепла підлога

p2Принцип дії практично такий же, як і в радіаторної системи: рідина (вода, антифриз), нагріта котлом, циркулює по спеціальному трубопроводу. Конструкція даної  підлоги така: на чорнову підлогу по черзі укладається тепло- і  гідроізоляція для відображення тепла на поверхню, потім – система металопластикових труб, які проводять нагріту рідину. Зверху все заливається стяжкою і застеляється основним покриттям. Система підключається до водогрійного котла, яким і регулюється температура.

Кожен контур системи регулюється окремо: вручну або за допомогою термостата. Так ви зможете встановлювати необхідну температуру для кожного приміщення.

Дана система обігріву найбільш підходить для приватного будинку, так як якщо у вас немає нагрівального котла, то виникають додаткові витрати на його придбання і установку. Так само монтаж водяної теплої підлоги вимагає, крім вирівнювання і підготовки, ще й заливку стяжкою товщиною 3-4 см. Тому даний варіант більше підходить для установки в приватних будинках, гаражах, складських приміщеннях.

 

Електрична тепла підлога

p3Залежно від матеріалу, з якого він виготовлений, буває різних видів:

 • кабельна система розрахована на монтаж під бетонною стяжкою, але під меншим обсягом за рахунок міцності проводу. Кабель більш гнучкий і простий в укладанні, що дозволяє обігрівати приміщення точково, саме в тому місці, де це потрібно. Нагрівальні мати монтуються на чистову стяжку. Це відмінний варіант для приміщень, в яких немає можливості підняти підлогу. Заливається тонким шаром плиткового клею (1 см) і готовий до укладання основного покриття.
 • електро-водяна тепла підлога – кабель знаходиться всередині труби. Монтуються такі системи безпосередньо в цементно-піщану стяжку під ламінат, керамічну і ПВХ плитку, лінолеум. Якщо ваша підлога виконана з натурального паркету або пробки, то температура нагріву не повинна перевищувати 28 градусів.
 • тепла підлога плівкового або стрічкового типу – найпростіший варіант електричної теплої підлоги. Укладається без підготовчих робіт на підкладку. Додаткове стягування зазвичай не використовується, а відразу покривається основним покриттям (ламінат, плитка, лінолеум, ковролін). Великим плюсом є те, що при виході з ладу одного елемента, вся система все одно продовжує працювати, а поломку можна легко усунути не змінюючи всю підлогу.

 

Де монтувати теплу підлогу?

p4Монтується тепла підлога в першу чергу в житлових приміщеннях, в яких відбувається часте зіткнення.

Діти, особливо маленькі, завжди непосиди і дуже люблять грати на підлозі, тому встановлений в дитячій, такий обігрів захистить їх від холоду і простуди. Часто у ванній ми ходимо босими по холодній підлозі і це неприємно, тут так само одне зі стандартних місць для монтажу. Кухня, зал, спальня – в усі кімнати, де ви проводите більшу частину часу і хочете керувати своїм комфортом, можна встановлювати теплі підлоги. У передпокої, коридорі, коморах приміщеннях, лоджіях і балконах, зазвичай, підлоги не опалюються.

Якщо ви запланували робити теплі підлоги, ретельно продумайте, де будуть стояти меблі і габаритна побутова техніка (холодильник, пральна і посудомийна машини). По-перше, на деякі покриття не можна ставити важкі предмети, по-друге, немає сенсу опалювати там, де це не потрібно.

Теплі підлоги в гаражі дозволять навіть в найхолоднішу зиму без проблем завести ваш автомобіль, з комфортом і в теплі відремонтувати або помити його. Використовуючи такий обігрів великих приміщень (офіси, магазини, склади), можна добитися значного зниження витрат.

 

Водяна або електрична?

Зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлена підлога  в будинку і на вид опалення, яким ви користуєтеся зараз. Від цього залежить, який вид теплої підлоги у вашому випадку оптимальніше.

Основа підлоги і лаги з дерева можуть не витримати занадто товсту стяжку, тому доцільніше буде не перевантажувати їх і використовувати електричні підлоги.

p5У приватному будинку, або при автономному радіаторному опаленні (є котел) краще використовувати водяні підлоги через їх більший термін служби і більш дешеве обслуговування. Водяна тепла підлога набагато економічніша.

Якщо теплі підлоги ви хочете використовувати, як додаткове опалення, то краще застосувати стрічкову систему. Вона більш мобільна, легка в самостійній установці і заміні тієї, що вийшла з ладу.

 

Важливо знати:

 • килим на підлозі знижує ефект тепловіддачі
 • не рекомендується підключати систему до центрального опалення
 • для більшої служби дерев’яних покриттів, не встановлюйте температуру вище 28 ° С
 • в незалежності від того чи є у вас централізоване або альтернативне опалення, електричний підлогу можна встановлювати в будь-якому приміщенні
 • для різних підлогових покриттів потрібна різна температура підлоги, самим примхливим вважається паркет і лакована дошка. Плитка і камінь повільно нагріваються, але потім довго тримають і передають тепло.