План будинку з мансардою у Львові

План будинку з мансардою у Львові. Котедж розміром 8 на 10 метрів, що має другий мансардний поверх, це один з найбільш затребуваних сьогодні варіантів заміського житла. Такий котедж не займає багато місця на ділянці, і при цьому в ньому не бракує внутрішнього простору для розміщення всіх необхідних приміщень. У цій статті ми поговоримо про те, за якими правилами створюється план будинку з мансардою 8 на 10, як краще розташувати такий будинок на ділянці, які типові проекти подібних будівель користуються найбільшою популярністю.

План будинку з мансардою у Львові

Будинок 8 на 10 з мансардою

Розміщення на ділянці

Вибір місця на ділянці, яке буде відведено під забудову будинку – це перший і дуже важливий етап всього будівельного процесу. Тільки визначившись з розташуванням будівлі можна замовляти архітектурний проект.

При виборі місця забудови потрібно враховувати кілька визначальних чинників:

 • орієнтація по сторонах світу;
 • допустима відстань від будинку до паркану і сусідських будівель;
 • форма і рельєфність ділянки;
 • кліматичні особливості регіону;
 • переваги господарів щодо облаштування ділянки.

Мансардний котедж розміром 8 на 10 краще помістити в глибину ділянки. При цьому слід враховувати нормативні відстані до сусіднього об’єктів. При такому розташуванні перед будинком можна буде розмістити всі основні зони на ділянці. Якщо він має стандартну форму, то поруч з будинком залишиться трохи місця для технічної зони або городу.

План будинку з мансардою у Львові

Технічна зона в кутку ділянки

Згідно СНіП від будинку до паркану сусідів має бути не менше 3 метрів. Цю відстань за котеджем можна використовувати для розміщення невеликого палісадника. Деякі домовласники використовують його для облаштування невеликого заднього двору.

Правила планування

Мансардні котеджі зазвичай ділять на дві основні зони. Весь перший поверх відводиться під зону денного перебування, а мансарда стає спальною зоною. При правильному розподілі житлового простору будинок даного типу зможе вмістити середню сім’ю з 4-6 осіб.

Мансарда будинку 8 на 10 ідеальна для розміщення двох або трьох спалень, а також ванної кімнати і вбиральні. Якщо потрібна ще спальня, її розміщують на першому поверсі.

План будинку з мансардою у Львові

Планування мансарди з трьома спальнями

Гостьова зона будинку 8х10 зазвичай планується відкритою, з мінімальною кількістю перегородок. У ній вітальня, кухня, їдальня та хол об’єднані в одне просторе приміщення. Однак можуть бути і винятки. Наприклад, хол може бути запланований окремим ізольованим приміщенням. У цьому випадку він буде виступати буферною зоною, що знижує тепловтрати будинку.

У деяких випадках ізольованою проектується кухня. Це робиться для того, щоб позбавити вітальню та інші приміщення першого поверху від кухонних запахів і високої вологості, яка виникає в процесі приготування їжі. При цьому їдальня зазвичай розташовується в одному приміщенні з кухнею, та й у вітальні теж може бути виділено місце під обідній комплекс.

План будинку з мансардою у Львові

Обідня зона в приміщенні вітальні

Варто зазначити, що такі габарити будинку дозволяють розміщувати на першому поверсі досить простору гостьову зону і ще одне житлове приміщення. Це може бути спальня, гостьова кімната, кабінет або що-небудь ще.

Варіанти приміщень, які можна розташувати на мансарді

 • Санвузол. Повноцінний санвузол на другому поверсі – обов’язкова частина кожного зручного будинку.
 • Комора, гардеробна. Зони з низькою стелею логічно використовувати для господарських приміщень.
 • Спальня, дитяча, ігрова. Класичний варіант планування приватного будинку.
 • Вітальня. На другому поверсі можна виконати вітальню з панорамним склінням, додати мансардні вікна, вихід на балкон. Обідній стіл в цьому випадку розташовується в точці з найвищим стелею (досягає чотирьох і більше метрів). В результаті обсяг виходить більше, а вид з вікон майже завжди краще, ніж у вітальні на першому поверсі (якщо заздалегідь подумати про розташування будинку).
 • Кабінет або бібліотека. Для роботи виділяється відокремлене спокійне місце, часто з виходом на балкон, мансардним вікном.
 • Майстер-спальня з власним санвузлом, вбиральнею і виходом на балкон.
 • Вільний простір – друге світло для вітальні першого поверху.

Міжповерхові сходи

Сходи, що ведуть на мансарду є важливим елементом планування будинку. В цілому планувальне рішення багато в чому залежить від того, де саме вирішено встановити сходи. Нижній сходовий майданчик може перебувати в холі або в приміщенні, що об’єднує вітальню, кухню і їдальню. У першому випадку ми отримуємо багатофункціональний хол і можливість підніматися на мансарду не проходячи через вітальню. Сходи при такому рішенні не порушує дизайн вітальні, і простір під нею можна сміливо використовувати як комору.

План будинку з мансардою у Львові

Хол заміського будинку зі сходами в мансардний поверх

Якщо на першому поверсі передбачається не тільки гостьова зона, але ще і додаткова спальня, або, наприклад, кабінет, то місця для розміщення просторого холу зі сходами може не вистачити. Тому в плані будинку з мансардою Львів, типові проекти яких найбільш популярні, хол запланований дуже компактним. При цьому сходи починаються в вітальні-їдальні.

План будинку з мансардою у Львові

Сходи на мансарду з вітальні відкритого планування

В мансарді сходи, як правило, виходить в сходовий хол, розташований по центру поверху. Це найбільш раціональний варіант планування, що дозволяє зручно розташувати особисті кімнати спальної зони. Сходовий хол виконує функцію коридору, що розділяє кімнати та санвузли.

План будинку з мансардою у Львові

Сходовий холл мансарди

Мансардні вікна

План будинку з мансардою у Львові

Санвузол з мансардним вікном: завжди світлий, затишний

Переваги використання мансардних вікон:

 • додаткове природне освітлення;
 • провітрювання;
 • підвищення рівня стелі в потрібних зонах;
 • збільшення обсягу приміщення;
 • повна зміна образу кімнати.

Шумоізоляція покрівлі

Полімерне покриття на металочерепицы Grand Line частково глушить звуки. Якщо потрібна посилена шумоізоляція, то замість металочерепиці використовують гнучку покрівлю, цементно-піщану або керамічну черепицю. Зміна покриття змінює тональність шуму, приглушує дзвін.

Основний захист від сторонніх звуків забезпечує утеплювач – в проектах інтернет-магазину remontdim.lviv.ua  переважно використовується кам’яна вата PAROC eXtra, яка утримує тепло і одночасно поглинає шум.

Підсобні приміщення

Для комфортного проживання важливі не тільки житлові і технічні приміщення, а й підсобки. В їх число входять комори, бойлерні, пральні і т. ін. У будинку даного формату бажано передбачити бойлерну-постирочну, комору для речей, і одну комору поруч з кухнею для зберігання запасів продуктів і побутової техніки.

План будинку з мансардою у Львові

Комора поруч з кухнею

Прибудови

План будинку з мансардою Львів 8 на 10, як і будь-який заміський котедж може бути запроектований з прибудованими техприміщеннями. Зазвичай прилаштовують гаражі. Гараж може бути звичайною прибудовою або планувальноюї частиною будинку з внутрішнім входом. Над гаражем іноді облаштовують терасу, на яку можна вийти з мансарди.

План будинку з мансардою у Львові

Будинок 8 на 10 з прибудованим гаражем

Приклади типових проектів

Останнім часом для будівництва заміських котеджів все частіше використовуються готові типові проекти. На відміну від індивідуальних проектів типові мають невисоку вартість. При цьому вони не вимагають часу на підготовку і можуть застосовуватися відразу після придбання. Крім того, типових проектів багато, вони досить різноманітні і їх можна в процесі вибору порівнювати і зіставляти.

Проект котеджу з трьома спальнями

Проект, представлений нижче – це приклад архітектурної розробки з просторими спальними приміщеннями. Дві великі спальні запроектовані в мансардному поверсі. Площі кожної з цих кімнат досить для розміщення в них індивідуальних санвузлів. Спальня на першому поверсі може стати кімнатою старшого члена сім’ї або кабінетом.

У проекті є закритий вхідний тамбур і передпокій відкритого планування зі сходами. Дане планувальне рішення підвищує комфортність проживання, але допускає не самий раціональний розподіл простору. Щоб отримати більше простору гостьову зону, краще вибирати проекти, в яких заплановано або тамбур, що виконує функцію передпокою, або просто передпокій.

Будинок має терасу і балкон над нею. Тераса збільшує ширину плями забудови ще на два метри. Зате вона може бути використана як літня кухня або альтанка.

План будинку з мансардою у Львові План будинку з мансардою у Львові

Будинок з трьома спальнями

Проект будинку для великої родини

У наступному проекті теж є спальня на першому поверсі. Але тут все спальні кімнати більш компактні, що дозволило збільшити їх кількість. У такому будинку передбачено все необхідне для комфортного проживання великої родини. У мансардному поверсі навіть запланований хол, в якому можна облаштувати другу вітальню. Додаткова зона відпочинку дуже важлива для спокійного спільного проживання людей різних поколінь.

Даний котедж так само має терасу, яка одночасно є ганком будинку. Однак в цьому випадку тераса не збільшує пляму забудови, і займає частину першого поверху. Даний план будиноку з мансардою Львів, що не передбачає прибудови у вигляді тераси або гаража, може бути побудований на невеликій ділянці з мінімальними матеріальними витратами.

План будинку з мансардою у Львові

Будинок для великої родини

Проект будинку з еркером

Котедж такого формату може мати оригінальну форму і нестандартне планування. Так, наприклад, наступний проект задуманий з заскленим еркером, в якому розташована їдальня. Кухня в даному випадку відокремлена від вітальні не традиційною барною стійкою, а острівцем, що складається з робочої поверхні і плити. Поруч з кухнею передбачена комора.

В якості буферної зони тут використовується закрита засклена веранда. Сходи мають кутове розташування, і тому не сильно впливають на інтер’єр гостьової зони. У плануванні все продумано до дрібниць з урахуванням економії простору і комфорту проживання. Еркер, веранда і тераса над нею не тільки підвищують комфортабельність житла, але і надають будівлі дуже привабливий дизайн.

План будинку з мансардою у Львові

Будинок з мансардою і еркером

Проект будинку з кабінетом і трьома спальнями

Наступний план будинку з мансардою Львів досить простий і лаконічний. Приміщення першого поверху об’єднані компактним холом. Кухня-їдальня запроектовані як єдине приміщення, умовно відокремлене від вітальні.

У будинку є одна спальня на першому поверсі і дві на другому. Ще одне ізольоване приміщення на другому поверсі запропоновано як кабінет. Однак його можна при необхідності облаштувати як ще одну невелику спальню. Візуалізація мансардного поверху показує як можуть бути висвітлені кімнати за допомогою фронтальних і мансардних вікон.

План будинку з мансардою у Львові

Будинок з трьома спальнями і кабінетом

Висновок

8 на 10 метрів – це оптимальний розмір для заміського котеджу. Житло такого класу дозволяє комфортно розташуватися сім’ї з декількох чоловік. План будинку з мансардою Львів може бути різним. Існує безліч типових проектів, в яких використані різні варіанти розподілу внутрішнього простору.