Металевий перфорований (профіль) використовується для формування і армування зовнішнього кута, а також, в деяких випадках, служить направляючою при виконанні базового штукатурення стін.
Підготовка до монтажу :: Ремонт квартир у Львові
Перед установкою перфорованого куточка необхідно визначитися з його розміром. Візьміть рулетку і виміряйте висоту потрібного кута, потім відміряйте отриману відстань на вихідному профілі і зробіть позначку будівельним маркером, після чого відріжте куточок в зазначеному місці за допомогою ножиць по металу.
Установка і вирівнювання куточка
Безпосередньо перед монтажем приготуйте невелику кількість суміші – тієї ж, яку ви плануєте використовувати для базового штукатурення (гіпсова або цементна штукатурні суміші). Визначиться з товщиною фіксуючого шару: знайдіть найбільш виступаючу ділянку кута – саме від цього виступу слід вирівнювати весь профіль. Чим товще буде шар – тим густішим повинна бути порція суміші. За допомогою шпателя або кельми накиньте приготований розчин на кут у кількох місцях – зверху, знизу і додатково в трьох-чотирьох ділянках. В отримані гірки злегка втисніть металевий куточок, а потім, за допомогою будівельного рівня, скоректуйте його строго вертикально.
Коли матеріал трохи затвердіє (встане) – зчистити його надлишки з бічних граней профілю за допомогою шпателя.
Після повного висихання фіксуючого матеріалу, можна приступати до оштукатурювання стіни.
Використання профілю для формування внутрішнього кута
Для формування внутрішнього кута перфорований металевий профіль, в принципі, не призначений, однак, в ряді випадків, його використання доцільне. Зокрема, перфокуток можна застосовувати, якщо Вам потрібно швидко вивести тільки кут (без демонтажу всього штукатурного шару і вирівнювання стін). Стара штукатурка вибивається на 10-15 см з кожного боку кута, монтується перфорований профіль, після чого кут заштукатурюють по направляючий, яка і є перфорований профіль, який можна, згодом, вийняти з подстіла розчину, а після – підрівняти штукатурку шпателем. Встановлюється профіль аналогічним чином – вдавлюється в невеликі гірки з штукатурної суміші.
Формування та посилення кутів збірних конструкцій
Перфорований кутовий профіль також застосовується для формування кутів при складанні конструкцій з гіпсокартону (або ЦСП) – стільниць, коробів, арок і т.д.
Спочатку, на кут, за допомогою маленького шпателя, наносять фіксуючий склад, а потім, поступово вдавлюють куточок будівельним рівнем, домагаючись його правильного положення. Коли склад злегка затвердіє – його надлишки зчищають шпателем або ножем
Поширені запитання
📚 Які переваги має перфорований кутник в монтажних роботах?
Перфорований кутник має декілька переваг у монтажних роботах. По-перше, він дозволяє забезпечити додаткову міцність конструкції завдяки наявності отворів, які можна використовувати для кріплення. По-друге, перфорований кутник дуже зручний у використанні і дозволяє швидко та легко змонтувати конструкцію, оскільки не потребує додаткового свердління отворів.
🌎 Як правильно здійснити монтаж перфорованого кутника?
Монтаж перфорованого кутника досить простий і не потребує спеціальних навичок. Спочатку необхідно прикріпити кутник до конструкції за допомогою саморізів або анкерних болтів через отвори в перфорації. Далі, необхідно забезпечити правильне положення кутника і затягнути кріплення. Важливо, щоб кутник був рівно зорієнтований і знаходився під кутом 90 градусів. Після того, як кутник закріплений, можна здійснити необхідні монтажні роботи з використанням цієї конструкції.