Облицювання поверхні піщаником Львів :: ЦіниПісковик – природний камінь, гірська порода, утворена з природно спресованого мільйонами років піску і супроводжуючих його домішок. Серед домішок можуть бути відкладення пісків, глин та інших порід. Нерідко в піщанику присутні тонкі прошарки граніту, кварциту, базальту та інших дуже твердих порід. Подібні камені завжди вище цінувалися через химерність малюнка. Ще один момент, який може збільшити ціну пісковика – його колір. Кольорове розмаїття пісковика на відміну від того ж мармуру невелика, але цілком достатня, щоб дати дизайнерам їжу для роздумів. Наймасовішими кольорами є жовтий, червоний, помаранчевий, сірий і їх відтінки. Більш рідше зустрічаються зелений, синій. Крім того, піщаник може відрізнятися і за складом своєї породи. Наприклад, через велику кількість домішок, характерних для кварциту, піщаник має кілька розбавлений за кольором вид – він нагадує листкові шматки кварциту. Цей момент також має вагу в дизайнерських роботах.

Облицювання поверхні піщаником У роботі з піщаником є ще один важливий момент – його твердість. За існуючою шкалою твердості мінералів (шкала Мооса) піщаник в середньому має твердість  4. Для порівняння: алмаз має найбільшу твердість – 10, граніт і кварцит, які відносяться до особливо твердих порід, мають твердість 7. Цей момент також додає пісковику популярності серед натуральних каменів – його відносно легко обробити на відміну від того ж граніту. Однак слід знати, що піщаник є досить неоднорідною породою. В першу чергу через зазначені вище домішки. Наприклад, якщо в піщанику дуже багато домішок більш твердих порід, то і працювати з ним буде важче. Той же кварцитовий піщаник розпиляти складніше, ніж звичайний жовтий пісковик. Те ж саме стосується і темних порід піщаника. У них багато домішок базальту і металів. Спостереження показують, що чим темніше піщаник, тим складніше його обробити. Сині та зелені пісковики мають таку ж особливість.

За формою піщаник може бути як у формі пластини товщиною від 5 до 50 мм і вище, так і у вигляді великого каменю, валуна. Для облицювання стін використовують плоский пластинчастий піщаник товщиною не більше 30 мм. У роботі задіюють як оброблений камінь, так і натуральний, з природною формою. Найчастіше використовують піщаник природних форм. Правила кладки пісковика в обох випадках не відрізняються.

Ремонт квартир у Львові

Облицювання поверхні піщаником ЛьвівПеред тим, як почати кладку пісковика на стіну, цю стіну потрібно підготувати. Для цього потрібно перевірити, чи немає на стіні старих ділянок, через які зчіпка пісковика зі стіною може бути не забезпечена належним чином. Якщо такі є, то потрібно очистити металевою щіткою. Після стіну обробляють водою, а потім ґрунтовою сумішшю. Це додасть поверхні кращих характеристик для адгезії. Пісковик теж потрібно перед укладанням обробити. Для цього клейову поверхню каменю чистять щіткою по металу і добре миють під водою. Якщо нехтувати цією підготовчою роботою, то наслідки будуть на 100% сумними – вже скоро піщаник почне обсипатися від стіни через погану зчіпки клею з каменем. Приділіть цього моменту стільки ж уваги, скільки і безпосередньо при кладці.

Ще одне питання: що використовувати в якості розчину? В останнє десятиліття в моду все серйозніше входять різні будівельні клеючі суміші різної міцності. Перш, ніж використовувати будь-який з них, потрібно пам’ятати одну їх особливість. Полягає вона в тому, що розрахований клей на тонкий його шар для роботи – не більше 5 мм. Справа в тому, що будівельний клей так влаштований, що після висихання повітря не потрапляє всередину. Висохлий клей перестає «дихати». У зв’язку з цим шар клею більше 5 мм може дуже довго сохнути всередині. Цей момент дуже важливий, якщо кладка піщанику робиться за місяць – два перед зимою. Товстий шар клею може не встигнути позбутися вологи за цей період. Взимку ця волога замерзає, змушуючи шар клею розширюватися. Природно, камінь Облицювання поверхні піщаником Львів :: Цінипри таких розкладах починає відпадати. Тому рішення тут застосовують просте: в клей додають пісок і цемент. Для цього замішайте цементно-піщаний сухий заміс і додайте будівельного клею за обсягом половину від готового цементно-піщаного замісу. Все це ретельно перемішайте. З водою особливо можете не переживати – розчини з додаванням клею швидко сохнуть. Вам доведеться час від часу додавати води в нього. Розчин готується в відрі з допомогою дрилі і віночка на ньому – заливаємо трохи води і поступово підсипаємо суху приготовлену суміш, розмішуючи до стану середньої вологості.

Почніть кладку, як завжди, з кута. Здійснюючи кладку, робіть вставки між камінням – це дозволить витримати ширину шва між каменями. Вставки прибирають тільки після висихання покладеного каменю. Шви акуратно заповнюються. Роблять це або за допомогою тонкого гумового шпателя, або за допомогою будівельного пістолета. Розчин на камінь можна наносити за допомогою шпателя або кельми, а можна і за допомогою гребневого шпателя, який дозволяє витримувати шар розчину, економлячи його. Але останній варіант можливий, якщо стіна, на якій здійснюється облицювання, рівна. Розчин намагайтеся наносити так, що б в кладці не було пустот. Вони можуть в майбутньому стати причиною відколу каменю. Пристукувати піщаник можна тільки молотком з гумовим ударником.

Облицювання поверхні піщаником ЦіниВибір каменів виконується не тільки з принципу «підійшов – уклав». Перед кладкою подивіться, як цей камінь буде виглядати з іншою композицією. Пам’ятайте: робота з укладання дикого натурального каменю – це робота художника, який «малює» композицію. Спосіб кладки «Дикий камінь» повинен зображувати природний навал каменів. Камені в кладці повинні гармоніювати між собою.

Після кладки, трохи подсохнувши (пару годин), бруд від розчину миють вологою ганчіркою. Ні в якому разі не лийте воду безпосередньо – змитий розчин на пісковику в’їдається в нього, не змиваючись. Тільки мочалкою і акуратно. Шви можна трохи поглибити спеціальним інструментом – розшивкою.

Поширені запитання

📚 Які переваги має облицювання поверхні піщаником?

Облицювання поверхні піщаником має декілька переваг. По-перше, це матеріал, що має природний вигляд, що створює відчуття природності і гармонії з оточуючим ландшафтом. По-друге, піщаник має довговічність і стійкість до атмосферних впливів і механічних пошкоджень. Крім того, він добре переносить температурні зміни та не втрачає колір протягом тривалого часу.

🌎 Які особливості облицювання поверхні піщаником?

Облицювання поверхні піщаником має свої особливості. При обробці поверхні піщаником потрібно враховувати його природну неоднорідність, що створює труднощі при обробці і монтажі. Крім того, піщаник має поверхню з порами, які можуть заповнюватися брудом, що потребує регулярного очищення. Для забезпечення тривалої довговічності облицювання піщаником, важливо правильно підібрати клей та фугувальну суміш, а також дотримуватися технології монтажу.