Скільки коштує будівництво будинку у Львові

Вартість будинку – це не тільки матеріали і проект, але і робота будівельників, обробників, дизайнера і декоратора, ландшафтника і електрика. Щоб правильно оцінити вартість всіх робіт зі зведення будинку, вам будуть потрібні конкретні суми і приклади. Показуємо реальний кошторис на будівництво котеджу. Дізнаємося, за що саме ми платимо.

Скільки коштує будівництво будинку у Львові

Індивідуальний проект і підготовка землі

Перший етап в будівництві будь-якої будівлі – розробка детального архітектурного проекту. В ході роботи над проектом на ділянці проводяться геодезичні роботи і буріння свердловини для визначення особливостей грунту. Правда, якщо поруч з будинком вже є колодязь, можливо, витрачатися на буріння свердловини не доведеться.

Скільки коштує будівництво будинку у Львові

Потім виконується ескізний проект, проектується конструкція стін і покрівлі, а також система інженерних споруд: водопостачання, каналізації, електрики, опалення та вентиляції. Підсумкова версія проекту також включає в себе деякий дизайнерське оформлення будинку.

Скільки коштує будівництво будинку у Львові

Перед тим, як почати будівництво будинку, будівельники облаштовують будівельний майданчик: влаштовують заїзди на ділянку, ставлять тимчасові будівлі. Ці витрати також заносяться до кошторису і оплачуються замовником.

Вартість геологічних вишукувань залежить від місця розташування будівництва і глибини буріння свердловин для аналізу. Розрахунок вартості досліджень слід проводити з приблизною ціни буріння одного погонного метра грунту в 300 – 500 гривень.

Скільки коштує будівництво будинку у Львові

Орієнтовна вартість ескізного проекту будинку з плануванням ділянки до 20 соток – 40 – 60 гривень за 1 м² і буде залежати від площі будинку.

Архітектурно-будівельні рішення і конструкції (АБРіК) обійдуться замовнику від 170 до 220 рублів за 1 м² площі будинку в залежності від складності конструкції покрівлі та розміру будинку.

Проекти інженерних рішень, приблизна вартість по загальній площі будинку: водопостачання і каналізація – 25 грн \ м²; електрообладнання – 25 грн \ м²; опалення, кондиціонування, вентиляція – 25 грн \ м².

Але можна замовити комплексні схеми, вони будуть дешевше.

Інженерні схеми в комплексі обійдуться в 6 000 – 8 000 гривень.

Середня вартість дизайн-проекту коливається від 60 до 80 грн \ м² в залежності від складності.

Проект теплої підлоги: від 10 грн \ м² опалювальних приміщень

Наявність проекту будинку дозволить заощадити при будівництві від 200 000 до 400 000 гривень

Скільки коштує будівництво будинку у Львові

Фундамент

Основа будь-якого будинку – це його фундамент. Залежно від типу будинку закладається пальовий фундамент або бетонний фундамент. Встановлення пальового фундаменту – більш бюджетний варіант, однак він підійде лише для невеликих будинків з легких матеріалів, наприклад, СИП-панелей. Для цегляного або блочного будинку буде потрібен повноцінний бетонний фундамент – монолітний або блоковий. Потрібно розуміти, що наведені ціни не включають в себе вартість матеріалів і підготовки майданчика під фундамент (розробки та вивезення грунту). Земляні роботи обійдуться замовнику в 100 гривень за погонний метр.

Скільки коштує будівництво будинку у Львові

Розцінки на закладку фундаменту палі такі:

 • Буронабивні палі з ростверком: від 1200 до 1600 грн \ м³
 • Буронабивні з обсадною трубою: від 1500 грн \ м³
 • Вартість забивання залежить від розмірів палі в перерізі і довжини, від 250 грн\ м.п.
 • Вартість вдавлення паль залежить від перетину, довжини палі і грунтів ділянки: від 500 грн \ м.п.
 • Вартість загвинчування паль залежить від діаметру, довжини палі і грунтової обстановки, від 270 руб \ м².

А ось стрічковий обійдеться на порядок дорожче:

Монолітний стрічковий армований фундамент. Вартість включає в себе армування і опалубні роботи: від 1300 до 2700 грн \ м³, з урахуванням того що обсяг такого фундаменту буде набагато більше пальового, то і ціна відповідно теж!

Скільки коштує будівництво будинку у Львові

Ціна монтажу блоків ФБС або плит ФО збірного стрічкового фундаменту залежить від розмірів плит або блоків і варіюється від 300 до 500 грн \ шт.

Вартість улаштування плитного монолітного фундаменту змінюється зі зміною схеми армування, залежить від перепаду висот і форми плит: від 700 до 1300 грн \ м³

Розцінки на влаштування стовпчастого монолітного фундаменту варіюються від типу армування, кількості ступенів, глибини закладення підошви, кількості заставних деталей: від 900 до 1800 грн \ м³.

Як правило, вартість робіт становить приблизно третину від вартості матеріалів.

Одним з найбільш недорогих буде монолітна плита за технологією УШП

Укладання стін

Основна стаття витрат – це, звичайно ж, спорудження стін і перекриттів. Залежно від типу конструкції і використовуваних матеріалів ціна робіт може сильно варіюватися. Наприклад, укладання цегли обійдеться дорожче, ніж укладання пінобетону або будівництво будинку з брусу. Це потрібно враховувати, якщо вас цікавить, який будинок побудувати дешевше.

Скільки коштує будівництво будинку у Львові

 • Вартість будівництва з цегли приблизно – від 2 600 грн.
 • Вартість будівництва з дерева приблизно – від 1 300 грн.
 • Вартість каркасного і каркасно-щитового будівництва приблизно – від 2 000 грн.
 • Вартість будівництва з пінобетону приблизно – вiд 2 200 грн.
 • Вартість будівництва за технологією “Uber Bau” приблизно – від 2 000 за 1м2
 • Вартість робіт за 1 куб матеріалу складе від 500 до 800 гривень

Перекриття

Перекриття найбільш відповідальна частина будинку. Важливо зробити їх так що б вони на просіли, не провиснули і не руйнувалися під постійним навантаженням при експлуотаціі.

Скільки коштує будівництво будинку у Львові

Серед видів перекриттів найбільш популярні:

Плити перекриттів, вартість з укладання з обв’язувальним поясом і технікою складе від 250 до 540 гривень кв.м

Монолітні перекриття обійдеться дорожче от 1000 до 1700 за кв.м

Монтаж даху

Не менш важлива частина будинку – покрівля. вона ж найбільш складна! На неї доведеться витратити не менше 1/10 всіх витрат. Монтаж покрівлі включає в себе спорудження кроквяної системи, решетування, укладання покрівельного покриття, гідроізоляційні роботи, встановлення систем снігозатримання і водостоків. Вартість робіт завжди залежить від форми даху: чим вона простіше, тим менше ціна.

Скільки коштує будівництво будинку у Львові

Приблизні розцінки на основні види робіт такі:

 • монтаж мауерлатів скатної покрівлі: 150-270 грн \ п.м;
 • монтаж кроквяної системи скатної покрівлі з коником, стійками, елементами фронтону: 170-300 грн \ п.м;
 • монтаж коників: 50-150 грн \ шт .;
 • монтаж обрешітки стелі, контр обрешітки, скатної покрівлі: 58-130 грн \ м²;
 • гофролист, профнастил, металочерепиця: 80-140 грн \ м²;
 • єврошифер: 50-80 грн \ м²;
 • м’яка черепиця: 120-180 грн \ м²;
 • рулонні покрівлі: 70-170 грн \ м²;
 • сланцева черепиця: 220-300 грн \ м²;
 • керамічна, композитна, цементно-піщана черепиця: 180-280 грн \ м².

Монтаж вікон

Один з видів робіт про які не потрібно забувати

Монтаж обійдеться в 400 – 700 рублів за кв.м вікна. а самі вікна в 1300 – 2000 рублів за кв.м.

Скільки коштує будівництво будинку у Львові

Зовнішня обробка

Вартість зовнішньої і внутрішньої обробки також обійдеться в пристойну суму. Нею не можна нехтувати, розраховуючи, скільки коштує будівництво будинку у Львові. Під зовнішньою обробкою розуміється облицювання фасаду та встановлення огорож для ґанків і балконів.

Скільки коштує будівництво будинку у Львові

Приблизні витрати на оформлення фасаду будівлі такі:

 • Оздоблення фасадів будинків цеглою від 400 грн / м2
 • Оздоблення фасаду будинку плиткою від 370 грн / м2
 • Оздоблення фасадів будинків каменем від 580 грн / м2

Підсумкова вартість будівництва з зовнішнім оздобленням складе( м2):

 • В газобетоні від 6 000 до 10 000 грн
 • У цеглі (теплою кераміці) від 5 000 до 8 500 грн
 • З дерева від 5 300 до 9 400 грн
 • За каркасною технологією від 4 000 до 7 000 грн

Скільки коштує побудувати будинок пд ключ:

Внутрішнє оздоблення

Вартість внутрішньої обробки цілком залежить від ваших особистих побажань. Як правило, в неї входить улаштування перегородок; забарвлення, обклеювання шпалерами або облицювання плиткою стін і стель; влаштування підлог; встановлення дверних блоків. Якщо будинок в кілька поверхів знадобиться також влаштування міжетажних сходів. Середня вартість роботи за внутрішню обробку будинку становить 1300 грн / м², якщо брати по площі будинку або 100 – 450 гривень за квадратний метр по стіні, в залежності від матеріалу, штукатурка або натуральний камінь, клінкер.

Інженерні споруди

Крім споруди так званої «коробки», необхідно подбати про проведення комунікацій. Сюди відносяться опалювальна система, проведення газу, водопостачання, каналізації, електрики, а також системи опалення. Всі ці витрати складуть не менше десятої частини від загальної вартості будинку і навряд чи на них варто економити.

Інші витрати

Точно доведеться витратитися на утеплення будинку, вставку вікон і дверей, встановлення труб для вентиляції і димоходу, якщо такий передбачається. Як правило, ці роботи входять в так звані загальнобудівельні роботи.

До додаткових витрат можна віднести витрати на благоустрій території: встановлення паркану, воріт і хвірток, освітлення території, облаштування пішохідних доріжок і під’їздів для машини. Деякі компанії при будівництві будинку під ключ пропонують свої послуги ландшафтного дизайну і можуть повністю оформити ділянку за додаткову плату.

Скільки коштує будівництво будинку у Львові

Якщо зробити приблизні підрахунки, стає ясно, що побудувати будинок за ціною двох-або трикімнатної квартири, розташованої в центрі міста, цілком можливо. Однак, не можна забувати про вартість землі. У передмістях мегаполісів вона куди вище, ніж у віддалених районах. Дізнавшись, скільки коштує будівництво будинку у Львові, порівняйте вартість з іншими варіантами для створення більш повної картини.

Підсумкова вартість будівництва під ключ складе(м2):

 • В газобетоні від 10 000 до 15 000 грн
 • У цеглі (теплій кераміці) від 11 000 до 17 000 грн
 • З дерева від 8 000 до 11 000 грн
 • За каркасною технологією від 7 000 до 11 000 грн

У таблиці представлені мінімальні ціни на будівництво! Ціна сильно залежить від сезону будівництва і площі будинку!

Також важливо розуміти, що підсумкова вартість будинку за попереднім кошторисом швидше за все виявиться менше, ніж реальна ціна якщо будувати з бригадами і компаніями які недовго перебувають на ринку. Завжди можуть виникнути нюанси, які збільшують вартість будинку. По-перше всі деталі передбачити неможливо, і вже в процесі будівництва у замовника можуть з’явитися якісь додаткові побажання щодо внутрішнього оздоблення, фасаду, благоустрою території, а може бути вам і зовсім захочеться надбудувати мансарду або балкон. По-друге, елементарно, можуть зрости ціни на матеріали. По-третє – можливі зміни законодавства, що обумовлює вартість проведення комунікацій і укладення документації.