На Заході раніше нашого зрозуміли всі переваги будівництва будинків за каркасною технологією. Котедж, зведений з легких конструкцій за один сезон, там є прикладом комфортного заміського житла для забезпеченого середнього класу. У Канаді, на батьківщині технології, на основі дерев’яного каркаса і сендвіч-панелей будується 80% всіх малоповерхових будинків.

Каркасні будинки з сендвіч панелей Львів

В Америці, Фінляндії та Німеччини ця технологія розвинулася настільки, що придбала воістину індустріальний розмах. Причому більшість конструкцій на Заході збираються в умовах заводу і потрапляють на майданчик вже в готовому вигляді, завдяки чому забезпечується висока якість і швидкість будівництва малоповерхового житла.

Розроблена технологія будівництва збірного канадського будинку має всі шанси стати вирішенням проблеми масового малоповерхового будівництва і у нас. Тому що як не можна краще відповідає запиту більшості приватних забудовників – побудувати заміський будинок комфортним і надійним і при цьому, наскільки можливо, постаратися досягти здешевлення процесу.

Якщо в традиційній технології цегельному, дерев’яному або кам’яному стіновому матеріалу доводиться виконувати кілька функцій відразу, служити одночасно і несучою опорою, і огорожею і зберігати тепло, то сучасні будівельні технології «працюють» зовсім по-іншому. Кожному елементу в конструкції каркасного будинку визначено своє строго певне місце і призначення. Один відповідає за несучу функцію, інший допомагає зберігати в будинку тепло, третій виступає в якості захисної конструкції. Такий грамотний розподіл «обов’язків» між стіновими матеріалами дозволяє зменшити товщину стін, так що власників, які зробили вибір на користь каркасного домобудівництва, чекає приємний бонус у вигляді додаткової корисної площі.

Каркасні будинки з сендвіч панелей Львів

Застосування в конструкції будинку ефективного утеплювача при невеликій товщині стіни дозволяє швидкомонтованим будинкам повністю відповідати сучасним нормам теплозбереження, при цьому, якщо технологія будівництва витримана від і до, каркасний будинок з сендвіч панелей Львів може виявитися навіть більш теплим, ніж, наприклад, побудований з цегли.

Адже при всій міцності, екологічності та довговічності цегла погано утримує тепло, тому цегляні котеджі обов’язково доводиться утеплювати, поміщаючи шар утеплювача всередину стіни (це так звана колодцева кладка) або розташовуючи його з зовнішнього боку, при цьому зверху його закривають системою вентильованого фасаду або шаром декоративної штукатурки. У такому вигляді цегляний будинок починає відповідати сучасним вимогам до теплозбереження, але якщо через якийсь час з початку експлуатації виявиться, що захований в стіні утеплювач почав просідати і більше не справляється зі своєю роботою, провести реконструкцію буде неможливо.

На Заході, де не звикли кидати гроші на вітер, давно зрозуміли, що основну цінність представляє земельна ділянка і підведенні до неї комунікації. Тому, переїжджаючи жити за місто, така людина вибирає будинок недорогий, скажімо, зведений за каркасною технологією котедж.

Як вийшло, що така сучасна, вигідна для споживача і недорога за собівартістю західна технологія до цих пір не отримала заслуженого поширення у нас? Причина тут не в різниці клімату, справа в різному підході до зведення легких каркасних будинків. В Америці і Німеччині, де за швидкими технологіями будується до 90% всього малоповерхового житла, все у цьому процесі настільки налагоджено, що з боку система нагадує добре працюючий конвеєр. Виробники випускають уніфіковані стінові матеріали, які підходять під будь-який проект, постачальники фасадного декору пропонують до них різні варіанти обробки, проектувальники розробляють під них готові типові рішення, у забудовників на будівництво збірного будинку йдуть лічені дні. Якість і ціна пиломатеріалу для каркасного будинку теж питань не викликає.

На Заході, вибираючи каркасний будинок, людина разом з ним безкоштовно отримує готовий проект, який з мінімальними змінами може бути прив’язаний до умов конкретного майданчика, і в підсумку будівництво каркасного дому не затягується більше ніж на місяць.

Питання економії при будівництві будинку

Незважаючи на те, що дуже популярне на Заході каркасне домобудівництво у нас тільки-тільки починає робити свої перші кроки, навіть в цих умовах будівництво каркасного будинку несе з собою чимало переваг, і перше, звичайно, – ціна. Будівництво будинку по сучасній швидкий технології обходиться дешевше, ніж з будь-яких інших стінових матеріалів.

Каркасні будинки з сендвіч панелей Львів

Звідки береться ця економія? По-перше, для будівництва каркасного будинку з сандвіч панелей Львів не потрібна підготовка потужного фундаменту: конструкція будинку в рази легше цегельного і не створює серйозних навантажень на грунт. Тому для нього буде цілком достатньо фундаменту неглибокого залягання – стовбчастого, стрічкового або монолітної плити. Не треба чекати цілий рік, перш ніж приступити до установки конструкції збірного будинку, будувати на полегшеному фундаменті можна вже через кілька днів після його монтажу. Зводити каркасний будинок на готовому фундаменті можна і взимку. Нарешті, не потрібно платити за використання на будівництві важкої будівельної техніки, адже всі елементи, з яких збирається будинок, мають невелику вагу. А крім того, скоротити витрати на зведення котеджу дозволяє короткий термін проведення робіт. З початку будівництва до моменту закінчення робіт проходить максимум пара місяців. Чекати, поки споруда дасть усадку, щоб приступити до фінішної обробки, теж не доведеться – клеїти шпалери, стелити лінолеум, встановлювати вікна і двері можна на наступний день після того, як на ділянці з’явилася готова коробка.

Питання з обробкою в каркасному будинку вирішується також елементарно. Стіни в котеджі абсолютно рівні, так що наносити фінішне покриття можна відразу, не витрачаючи час і сили на проведення підготовчих робіт.

Гарантійний термін служби каркасного будинку з сандвіч панелей Львів – 50 років, на практиці він прослужить набагато довше. Технологія каркасного домобудівництва з’явилася не вчора – перші каркасні будинки за цією технологією в Канаді почали будувати приблизно півстоліття тому, і саме вони, що збереглися до наших днів у відмінному стані, і дозволяють давати забудовникам таку гарантію. Каркасні котеджі сейсмостійкі, тому вони так припали до душі жителям Японії, де з року в рік в загальній масі зростає число побудованих збірних будинків.

Каркасні будинки з сендвіч панелей Львів

Секрети будівництва каркасного будинку

Суть технології каркасного домобудівництва досить проста. Основою класичного канадського будинку виступає дерев’яний каркас, що складається зі стійок завширшки не менше 150 мм. Збирається він за принципом стільникової структури і являє собою виключно міцну конструкцію. Як тільки каркас готовий, в простір, що утворився між гратами, встановлюється сучасний утеплювач (мінеральна вата з кварцового (Ursa, Isover) або базальтового волокна (Rockwool, Paroc) загальною товщиною 150-200 мм. З внутрішньої сторони його закривають шаром пароізоляції, яка захищає конструкцію від проникнення водяної пари з приміщення і дозволяє волозі вийти з каркасу. Відразу за нею йде гіпсокартон – основа для майбутньої обробки. із зовнішнього боку каркас закривається орієнтовано-стружковими плитами (OSB), зверху яких розташовується вітрозахисна мембрана і матеріал, обраний для декору фасаду. В виборі матеріалу для обробки фасаду власники нічим не обмежені, для зовнішньої обробки каркасного будинку годяться будь-які рішення: вініловий сайдинг, блок-хаус з натуральної деревини або фасадна штукатурка.

Для більшого теплозахисту такі стіни німецькі розробники аналогічних технологій додатково рекомендують обшивати зовні шаром екструдованого пінополістиролу товщиною 50 мм з подальшим нанесенням декоративної штукатурки. Це ще більше посилить теплозберігаючі властивості будинку в нашому кліматі.

Пропозиція від забудовників каркасних будинків

Львівські покупці, які мріють переселитися в власний будинок на лоні природи, можуть вибирати серед пропозицій відразу декількох компаній, що будують каркасні і панельні будинки. Причому кожна з фірм, використовуючи винайдену в Канаді більше століття назад технологію як основу, намагається запропонувати власне вдосконалення класичного підходу, яке дозволило б поліпшити теплоізоляцію каркасного будинку, отримати додатковий захист від пожежі або скоротити терміни і вартість будівельних робіт.

remontdim.lviv.ua пропонує компанії, які хоч і будують будинки за класичною канадською технологією, відрізняються підходом до комплектації конструкції стін,   пропонують замовникам самим визначити, які матеріали будуть використовуватися при зведенні стін, а значить, самим вплинути на ціну кв. м в їх майбутньому будинку.

Каркасні будинки з сендвіч панелей Львів

Будинки з легких сендвіч-панелей

З сендвіч панелей в будинку зводяться абсолютно всі конструкції – починаючи від стін до підлоги і стелі. По суті такий будинок являє собою термос, в якому всі стіни зроблені з одного матеріалу з однаковою теплопровідністю. Щоб відповідати нормам теплозбереження для нашого регіону, товщина пінополістиролу в стінах і стелі становить 150 мм, в панелях підлоги шар утеплювача трохи більше – 180 мм. При невеликій товщині сендвіч панель в залежності від товщини утеплювача важить близько 40 кг.

Будівельні елементи панельного будинку, які привозять на майданчик вже повністю готовими до установки, збираються на місці, як конструктор.

З’єднати сендвіч панелі між собою допомагає замкове кріплення за принципом «шип – паз», причому місця стиків додатково скріплюються за допомогою саморізів або спеціальних цвяхів. В результаті такої системи подвійного кріплення з’єднання панелей виходить дуже щільним і не залишає шансів для появи щілин і зазорів. Заключний етап – ущільнення місць з’єднання панелей монтажною піною.

Основні переваги у технології «Екопан» ті ж, що і у каркасного домобудівництва: невисока ціна квадратного метра, короткі терміни проведення робіт, але є і додаткові плюси, які дозволяють компаніям будувати ці будинки для жителів північних районів. При цьому технологія будівництва швидкомонтованих будинків не передбачає ніяких обмежень у виборі проекту майбутнього будинку, конструкція котеджу може включати мансарди, балкони, веранди і в цьому відношенні не відрізняється від будинку, побудованого за традиційною технологією.

Зводиться панельний будинок навіть швидше каркасного, для будівництва панельного будинку до стану «під ключ» досить 45 днів. При цьому служити він буде протягом 60-70 років. Головні переваги сандвіч панелей в якості матеріалу для будівництва – висока міцність і пружність. Випробування панелей показали, що кожна така панель здатна витримати навантаження на злам близько 12-14 тонн.

У інтернет магазині пропонують два варіанти роботи з замовниками. Перший, коли будинок здається готовим під фінішну обробку, зі встановленими вікнами та дверима, внутрішньої розводкою, не вистачає тільки зовнішньої і внутрішньої обробки, в ньому ціна квадратного метра складе 5,5-6 тис. гривень. Другий варіант – повністю готовий будинок під ключ за ціною в середньому 8 тис. гривень за кв. м в залежності від рівня використовуваних матеріалів.

Котедж, побудований на ділянці за один сезон, вже не мрія, а цілком реальний результат використання сучасних технологій швидкого зведення будинків, в яких виключені всі  моменти, що  здорожують, а основні будівельні питання опрацьовані до дрібниць, так що будинок виходить не тільки дуже теплим і комфортним, але і більш доступним за ціною.

Каркасні будинки з сендвіч панелей Львів