Штукатурка стін Львів :: Ціни

073-023-41-53

Метою сьогоднішній нашій статті буде вирішення питання, як вирівняти стіну своїми руками. Насправді це зробити можна кількома способами, наприклад: за допомогою гіпсокартонних листів, монтажу (ПВХ) пластикових панелей і, звичайно ж «доброї» штукатурки. Найбільш звичним і дешевим способом все ж залишається оштукатурювання поверхні стін. І саме тому в даній статті ми будемо описувати особливості саме цього процесу: різновиди, способи і тонкощі нанесення штукатурки.

Будматеріали та інструменти, які знадобляться для якісної штукатурки стін

Штукатурка стін Львів :: Ціни Перш за все, необхідно дізнатися, чим штукатурять стіни. Ще кілька років тому для штукатурки стін використовували цементно-піщаний розчин, однак на сьогоднішній день завдяки еволюції з’явилося безліч різноманітних штукатурних сумішей: на цементній основі, піску і різних добавок або гіпсу.

Перевага сучасних штукатурних сумішей очевидно: крім піску та цементу в їх склад входять різні добавки, які надають суміші нових можливостей це і підвищена міцність на механічний вплив це і підвищена стійкість до температурного і вологового впливу на поверхню оштукатурених стін і багато іншого. .

Залежно від стану поверхні тобто від необхідного шару штукатурки використовують суміші з різними розмірами фракцій піску. Через що штукатурні суміші поділяють на: стартові і фінішні. Для штукатурки стін, наприклад, в новобудові спочатку необхідно використовувати стартову штукатурну суміш, а потім, коли перший шар висохне наноситися шар фінішної штукатурки. Таким чином, поверхня виходить не просто рівною, але і більш стійкої до зовнішнього впливу. Для штукатурки стін в квартирі можна використовувати сучасну гіпсову суміш для штукатурки поверхонь середньої складності. Завдяки цьому поверхня виходить більш рівною, та й терміни виконання набагато менші, ніж при штукатурці стін цементно-піщаною штукатуркою.

Однак у кожного з цих матеріалів є свої недоліки:

Що стосується цементно-піщаної штукатурки то вона не підходить для нанесення на гладку поверхню (дуже швидко вона почне відшаровуватися і відвалюватися великими пластами);

Гіпсова штукатурка – порівняно дорога при цьому не підходить для приміщень з підвищеною вологістю і має малу міцність.

Як правильно приготувати штукатурний розчин

Штукатурка стін Львів Ми не станемо розглядати процес штукатурки стін звичайним цементно-піщаним розчином, так як існують більш сучасні і довговічні будівельні матеріали.

Для початку наливаємо в ємність воду і засипаємо в неї суху гіпсову суміш і тільки в такому порядку в іншому випадку буде утворення грудок, з якими дуже погано і проблематично штукатурити стіни. Про пропорції говорити не станемо, так як у кожного з виду суміші свої позначені на упаковці виробником. Розмішувати подібну суміш найкраще спеціальним міксером або дуже потужною дрилем, так як при цьому дуже сильне навантаження на інструмент. Необхідно суворо дотримуватися всіх пропорцій так як порушення пропорцій того чи іншого складового порушить міцність та експлуатаційні характеристики матеріалу. В кінцевому підсумку розчин повинен вийти у вигляді однорідної маси, без будь-яких утворень і грудок. Особливість приготування гіпсових штукатурних сумішей в тому, що їх необхідно домішувати два рази з інтервалом в 2-5 хвилин.

Які інструменти знадобляться при штукатурці стін:

 1. Мастерок;
 2. Правила (довжина правила залежить від ваших можливостей, так як його дуже важко «тягнути», але при цьому, чим більше правило, тим рівніше виходить поверхня);
 3. Шпатель;
 4. Терка (для шліфування поверхні);
 5. Будівельний рівень (не зайвим буде і наявність схилу);
 6. Шнурок.

Особливості штукатурки різних поверхонь :: remontdim.lviv.ua

 1. Штукатурка стінШтукатурка цегляних стін – для вирівнювання цегляної стіни знадобиться велика кількість суміші, тому доцільніше буде штукатурити у два шари перший з яких цементно-піщана стяжка, після чого для додання стіні більш завершеного вигляду використовувати гіпсову штукатурку. Грунтувати цегляні стіни не обов’язково. При великій товщині шару штукатурки (> 4-5 см) необхідно застосовувати металеву армуючу сітку.
 2. Штукатурка бетонних стін – найкраще використовувати відразу гіпсову суміш, так як бетонна плита має гладку поверхню, а, отже, погану зчіплюваність. Перш ніж приступати до штукатурки таких поверхонь їх необхідно перегрунтовати.
 3. Штукатурка пінобетонних стін – для штукатурки даної поверхні підійде будь-яка штукатурка. Поверхню необхідно тільки перегрунтовати.
 4. Штукатурка стін з пазогребневих плит – підійде будь-яка штукатурка, але більш прийнятна гіпсова суміш з попереднім ґрунтуванням поверхні.

Штукатурка стін (візуальне вирівнювання стін)

 1. Вирівнювання стін за допомогою цементно-піщаної суміші

Штукатурка стін Ціни Цей спосіб досить таки простий і принцип його виконання полягає в ручному нанесенні цементно-піщаного розчину на поверхню стіни кельмою або шпателем (це вже кому як зручніше). Для цього в одну руку берете тертку, накладаєте на неї деяку кількість розчину, а також кельмою або шпателем накидають його на стіну. При цьому накидаючи розчин на стіну треба саме з характерним ляпанцем – таким чином, розчин краще зчіплюється з поверхнею стіни. До речі, поверхню стіни перед нанесенням штукатурки краще змочити водою. Після того, як певну ділянку стіни буде заповнено розчином, берете терку і круговими рухами вирівнюєте поверхню, при необхідності кельмою докидаєте розчин. Якщо планується нанесення товстого шару штукатурки більше 5 сантиметрів, процес необхідно розділити на кілька етапів. Спочатку необхідно встановити армуючи сітки, потім нанести один шар штукатурки, і тільки після висихання першого шару, а це приблизно через 7 – 8 годин можна наносити наступний шар і так далі. Не намагайтеся прискорити процес і зробити все за раз – відвалиться шар штукатурки і доведеться все переробляти спочатку.

 1. Вирівнювання стін за допомогою гіпсової суміші

r200Як ми вже говорили вище, гіпсова штукатурка дуже швидко сохне, тому при цьому способі вирівнювання стін, ви заощадите досить багато часу приблизно в три рази менше ніж при цементно-піщаному вирівнюванні стін. Процес штукатурки стін гіпсовою сумішшю полягає в наступному: гіпсовий розчин наноситься на стіну за допомогою маленького шпателя, після чого за допомогою більшого шпателя розрівнюється по площині стіни. Так само як і при штукатурці стін цементним складом при великій товщині шару, необхідно робити перерви в 1,5-2 години між нанесеннями наступних шарів.