Монтаж дерев’яної вагонки на стіни Львів :: Ціни

073-023-41-53

Монтаж дерев'яної вагонки на стіни Львів :: ЦіниПідготовка вагонки

Перед укладанням вагонку необхідно певним чином підготувати. По-перше, потрібно оглянути дошки на предмет наявності сучків і тріщин, і в разі їх виявлення або відкласти ці дошки в сторону, або (при наявності матеріалу «впритул») усунути дефекти, зачистивши або зашпаклювати проблемні місця. І, по-друге, вагонці потрібно дати «акліматизуватися» в приміщенні. Іншими словами вона повинна досягти кімнатної температури, оскільки інакше (особливо якщо матеріалу зберігався на вулиці) після укладання дошки може «повесті». Для цього достатньо розкласти дошки в кілька шарів, зробивши між ними прокладки з бруса.

Підготовка стін

Підготовку стін для укладання вагонки можна вважати найбільш відповідальним етапом, від якого багато в чому залежить кінцевий результат. У більшості випадків, крім тих, коли вагонка набивається прямо на дерев’яні стіни, для її установки на стінах необхідно змонтувати обрешітку з бруса.

Можна попередньо не рівняти стіни перед укладанням вагонки, але ось виставити обрешітку по одному рівню обов’язково.

Монтаж дерев'яної вагонки на стіни ЛьвівДля цього насамперед необхідно визначити найбільш виступаючий ділянку на кожній стіні. Зробити це досить просто. Під стелею на відстані 5-7 сантиметрів від стіни натягується шнур, на який за допомогою дротяного гака вішається нитка з вантажем, що представляє собою схил. Далі схил пересувається уздовж стіни. Контролюючи відстань між схилом і різними точками стіни, можна буде визначити найбільш виступаючу ділянку. Всі подальші вимірювання повинні будуть «танцювати» саме від цього місця.

На найбільш виступаючу ділянку стіни кріпиться невеликий шматочок бруса, з якого буде монтуватися лати. Від цього «маяка» простягається нитка, паралельно планованому напрямку укладання вагонки. Після цього в крайніх точках стіни (у підлоги і стелі при вертикальній укладці або у протилежних стін при горизонтальній) встановлюються два несучих бруса. Врахуйте, що лицьова частина бруса повинна чітко збігатися з рівнем маяка, так що при необхідності між брусом і стіною встановлюються невеликі прокладки необхідної товщини.

Коли крайні бруски зафіксовані (не забудьте перевірити їх за допомогою рівня) між ними можна натягнути ще одну нитку, яка полегшить установку інших несучих елементів обрешітки.

Наступні бруси кріпляться до стіни на відстані близько одного метра один від одного. При цьому, як і в випадку з крайніми брусками, в разі необхідності під них підкладають додаткові прокладки. Якщо один ряд вагонки буде формуватися з двох дощок, обов’язково встановити брус на місці стику.

Кріплення вагонки на стіну

Якщо обрешітка встановлена правильно, монтаж самої вагонки не складе труднощів. Єдине питання, яке необхідно вирішити перед її установкою, це звідки починати укладати вагонку і використовувати чи при установці першої дошки рівень.

Монтаж дерев'яної вагонки на стіни Для відповіді на це питання необхідно визначити наскільки стелю (при горизонтальному укладанні) або стіни (при укладанні вертикальному) в приміщенні відповідають рівню. Якщо вони рівні, то ніяких проблем – починати установку можна як зверху, так і знизу (або з будь-якого кута), причому перша дошка кріпиться строго за рівнем. А ось якщо стеля трохи «завалена» в одну зі сторін або один з кутів помітно «косить» (така ситуація досить часто зустрічається в будинках старої споруди), то укладати вагонку за рівнем ні в якому разі не можна. В цьому випадку дошки, що прямо стоять, тільки підкреслять кривизну приміщення, причому в нерівному кутку вам доведеться зрізати останню з дощок «під кутом».

Для того щоб максимально приховати нерівність приміщення, вагонка укладається в такий спосіб. Перша дошка кріпиться впритул до кривого кута або нерівної стелі, а всі наступні дошки встановлюються з невеликим перекосом на одну зі сторін, до тих пір, поки чергова дошка не «встане за рівнем». Таким чином, невеликий нахил дощок буде практично непомітний.

:: remontdim.lviv.ua

Монтаж дерев'яної вагонки на стіни  ЦіниПерша дошка вагонки кріпиться «гребенем» до кута. Фіксувати її можна за допомогою маленьких цвяшків, які забиваються «впотай» (при остаточному добиванні краще користуватися тупим доводчиком) або за допомогою спеціальних затискачів – клеймерів.

Усі наступні дошки укладаються гребенем в паз попередньої, приховуючи тим самим капелюшки цвяхів або кріпильні затискачі.

Якщо остання дошка ширше місця, що залишилося на стіні або стелі, її необхідно спиляти електролобзиком. Також за допомогою лобзика робляться виступи в дошках, які потрапляють на дверні та віконні прорізи.