Монтаж стель з криволінійними елементами Львів :: ЦіниПро переваги і недоліки підвісних стель з гіпсокартонного листа більшість зараз знає по досвіду. На сьогоднішній день використання цього, що став вже традиційним, матеріалу для виготовлення і вирівнювання поверхні стель представляється найбільш зручним. Завдяки можливості створення ідеально рівній поверхні і виготовлення досить складних радіальних і криволінійних форм, а також реалізації багаторівневих дизайнерських рішень і конструкцій. Ці підвісні конструкції при мінімальних фінансових витратах дозволяють втілювати найвишуканіші і незвичайні ідеї в реальні інтер’єри з незвичайною грою світла і навіть звуку. А також надають можливість приховати різні комунікації (електропроводку, труби водопроводу, вентиляційну систему.

Використання гіпсокартонних криволінійних підвісних стель дозволяє на практиці реалізувати самі незвичайні і вишукані рішення в інтер’єрі і приховує від сторонніх очей комунікаційні системи, розташовані на стелі.

Нюанси розмітки :: Ремонт квартир у Львові

Монтаж стель з криволінійними елементами

Криволінійні підвісні стелі з листів гіпсокартону є багаторівневі конструкції з перепадом висот.

Розмітку під монтаж майбутнього підвісної стелі роблять у два етапи. Спочатку наносять розмітку стельового перекриття, визначаючи при цьому лінії передбачуваного перепаду висот, розташування металевих несучих профілів каркаса і гіпсокартонних листів першого стельового рівня. Потім цю розмітку переміщують на площину покриття першого рівня стелі. До листів цієї площини і буде монтуватися профіль, який утворює, в свою чергу, криві і радіальні лінії форм задуманої конструкції стелі.

Список інструменту для цього етапу роботи виглядає так:

 • циркуль для нанесення радіальних ліній і кіл; цей інструмент легко зробити самостійно, використовуючи для цієї мети будь-якою рівний брусок дерева або шматок металевого профілю. Закріпивши для цього гвинт до одного кінця, а на іншому кінці маємо олівець або маркер. Зручно також використовувати вкручений в стелю гвинт, і шнур або дріт із закріпленим на кінці олівцем;
 • олівець або маркер для нанесення розмітки на поверхню покриття;
 • рулетка будівельна;
 • лінійка;
 • будівельний косинець для досягнення максимальної точності розмітки;
 • спеціально виготовлений шаблон. Виготовити цей шаблон зручно на підлозі. Використовуючи для цього циркуль, звичайну лінійку і будівельну рулетку, а з матеріалу для виготовлення стельового шаблону, наприклад, лист полікарбонату, оргскла або простого картону. При використанні стельового шаблону розмічальні лінії необхідно наносити швидко, чітко і можна кілька разів.

Розмітку ліній під установку криволінійної підвісної стелі виконують в два етапи. При виконанні розмітки всі утворені  дуги неодмінно повинні бути з’єднані прямими лініями.

Розмітку також можна нанести, використовуючи точковий малюнок, що з’єднується зображенням безперервної плавної лінії.

І останнім з варіантів є так звана розмітка «на око». Цей спосіб передбачає нанесення розміточної  кривої лінії від руки, а утворені нерівності потім усувають, використовую шпаклівку.

Перепад висот майбутньої конструкції визначається виходячи з висоти стельового перекриття. Зазвичай цей перепад розташовується в діапазоні від 100 і до 350 мм. У випадку з невисокою стелею застосовують перепад висоти в 100 мм.

Базові роботи з виготовлення криволінійних підвісних стель.

Для монтажу криволінійних підвісних стель з листів гіпсокартону необхідний такий інструмент:

 • ніж по гіпсокартону;
 • ніж-пила для виконання фігурного різання;
 • керамічний і торцевий рубанки для зачистки торцевої поверхні;
 • кільцева пила і дисковий різак для виготовлення отворів в поверхні покриття;
 • шуруповерт з набором біт і спеціальним адаптером для загвинчування шурупів;
 • ножиці по металу і просікатель для металевих профілів;
 • ударна дриль або перфоратор для виготовлення отворів.

Матеріал необхідний для роботи:

 • гіпсокартон листової;
 • профілі стельові і стійка для виготовлення каркаса;
 • підвіси прямі або регульовані з дротяною регулювальною тягою;
 • з’єднувачі типу «краб» і з’єднувальні елементи для нарощування профілю;
 • дюбель – цвяхи, саморізи по металу для гіпсокартону.

Монтаж стель з криволінійними елементами ЛьвівВикористовуючи криволінійні підвісні стелі можна не тільки істотно розширити діапазон обробки приміщень в новобудові, але і до повного невпізнання перетворити старі.

Покроковий перелік операцій.

 1. Виробляємо пристрій каркаса першого ярусу конструкції. У місці, де проходить хвиля, відстань кроку профілів знижуємо до 400 мм, орієнтуючись при цьому на попередньо нанесену на перекриття лінію розмітки. Найближчий до лінії перепаду металевий профіль закріплюємо в перекриття з кроком відстані в 40-50 см.
 2. Прикладаємо до каркасу і підшиваємо гіпсокартонні листи першого рівня. Обов’язково слідкуємо, щоб гіпсокартонні листи трохи заходили за умовну лінію розташування кордону формованої хвилі. При цьому крок закручування саморізів не повинен перевищувати 250 мм.
 3. Наносимо розмітку межі другого ярусу підвісної стелі і лінію кордону хвилі. Потім закріплюємо попередньо вигнутий профіль. Виготовлення вигнутого профілю зручно виконати шляхом надрізання бортика профілю за допомогою ножиць для металу. Саморізами кріпимо металопрофіль до стелі першого рівня. Відступивши від розміточної лінії хвилі на величину, відповідну товщині гіпсокартонного листа, і кріплять профіль.
 4. r136Виготовляємо несучий каркас для другого ярусу перекриття. Маємо на увазі, що крок кріплення профілів повинен бути стандартним при влаштуванні дворівневого стелі і зменшений в трирівневому варіанті перекриття. Підшиваємо підвісну стелю, при цьому залишаючи невеликий запас (приблизно в 1 см) для проведення підгонки хвилі.
 5. Орієнтуючись по напрямку розташування хвилі, закріплюємо нижній металевий профіль, чітко по лінії профілю вгорі. Контроль небажаних зсувів здійснюємо за допомогою рівня. Обв’язуємо вертикальними стійками верхню і нижню частини і зашиваємо гіпсокартоном вертикальну площину каркаса. Для обшивки криволінійної ділянки краще використовувати спеціальний витончений лист гіпсокартону (6,5 мм). За відсутністю такого робимо часті надрізи на аркуші стандартного гіпсокартону в його зовнішньої частини.
 6. Шпаклюємо підвісну стелю гіпсовими шпаклівками.

Поширені запитання

📚 Чи можна монтувати стелі з криволінійними елементами у великих приміщеннях, наприклад, в концертних заалах?

Так, монтаж стель з криволінійними елементами можливий у різних розмірах та формах. Виробники стель пропонують широкий вибір криволінійних елементів, що дозволяє створити різноманітні конструкції.

🌎 Які переваги мають стелі з криволінійними елементами?

Однією з головних переваг є можливість створення оригінального та естетичного дизайну приміщення. Криволінійні елементи дозволяють створювати різноманітні форми та розміри стелі, що дає можливість реалізувати найсміливіші дизайнерські задуми. Крім того, такі стелі допомагають зменшити шум та забезпечують додаткову звукоізоляцію приміщення.