Монтаж плиточного декоративного кутника Ціни у Львові

073-023-41-53

Монтаж кахельної плитки на стіни і підлоги кухонь і ванних кімнат – обов’язковий атрибут практично будь-якого сучасного ремонту. Але якщо процес укладання на рівні поверхні (в крайньому разі, після придбання хоча б мінімальних навичок) навіть у «домашніх» фахівців питань і труднощів не викликає, то обробка кутів часто робиться «по-старому», тобто ніяк. А між тим, спеціально створені для цих цілей керамічні, металеві або пластикові куточки для плитки забезпечують не тільки якісне, а й найбільш візуально привабливе рішення цієї проблеми.

Монтаж плиточного декоративного кутника Ціни у ЛьвовіВиди плиткових куточків

Конструктивно будь-який куточок для кахлю, якого ще називають трима (від англійського «trim» – готовність, завершений стан), являє собою вузьку і довгу планку з того чи іншого матеріалу з плоскою основою і опуклою або увігнутою верхньою частиною. Значна довжина – як правило, в 240, 250, 270 і більше сантиметрів, в залежності від висоти більшості стандартних стель – дозволяє використовувати одиничний куточок для закриття зовнішнього або внутрішнього стику.

Класифікують плиткові куточки-трими за кількома параметрами.

 1. Монтаж плиточного декоративного кутника Ціни у ЛьвовіЗа геометричною формою, напрямку кривизни поверхні і призначенню:
 • на куточок для плитки внутрішній (встановлюється в стиках між вертикальними і горизонтальними поверхнями, а також внутрішніх кутах дотичних стін);
 • на куточок для плитки зовнішній (закриває стики плиткових торців на зовнішніх кутах).
 1. По використовуваних при виготовленні матеріалами:
 • на алюмінієвий куточок для плитки (можливе застосування алюмінієвих сплавів);
 • керамічний плитковий куточок (ціна якого найбільш висока);
 • куточок з пластиків (найчастіше – полімерів з високим коефіцієнтом жорсткості).
 1. За товщиною (вимірюється як відстань від основи до верхньої точки кромок):
 2. На номерні трими з №6 по №12 (де номер відповідає товщині в міліметрах); при цьому товщина самої плитки повинна поступатися номеру трима на 1 мм – інакше кажучи, куточок №7 встановлюється на стики плиток з власної товщиною в 6 мм.

Переваги плиткових куточків

Крім додання кахельному покриттю елегантного і закінченого вигляду, трими дозволяють вирішити і ряд інших проблем. Зокрема,

 • приховати дефекти, що часто виникають на обрізаних торцях цільних плиток;
 • убезпечити власників плиткового покриття від гострих торцевих кутів;
 • значно збільшити механічну міцність стиків (річ важлива, особливо з урахуванням майже 100% -вої ймовірності хоча б разових ударних впливів на кути при довгому терміні експлуатації).

Як вибирати плиткові куточки :: Ремонт квартир у Львові

Монтаж плиточного декоративного кутника Ціни у ЛьвовіПеред тим як займатися установкою плиткових куточків, необхідно визначитися з їх вибором по істотними параметрами – лінійними розмірами, кольоровій гамі та матеріалу виготовлення.

Довжина

Очевидно, що кількість придбаних тримів має дорівнювати числу зовнішніх і внутрішніх кутів в тих приміщеннях, де планується монтаж кахлю (ванної кімнати, санвузли тощо). Довжина їх може бути різною – оскільки навіть при однаковій висоті приміщень будинку або квартири в цілому, в деяких з них можуть бути або встановлені підвісні або гіпсокартонні потолки, або укладання плиткового полотна планується лише частковою, не досягаючи верху (як це часто буває, наприклад, на кухнях). Крім того, триму потрібно підрізати на кінцях, в зв’язку з чим, фахівці рекомендують купувати хоча б один елемент про запас.

Товщина

Як було зазначено вище, номер куточка на 1 мм повинен перевершувати номінальну товщину плитки. Однак не слід забувати, що навіть в одному приміщенні може використовуватися кахель різних розмірних параметрів. В цьому випадку трими повинні підбиратися під товщину кожного з видів.

Кольорова гама

Перш за все, колірне рішення куточка має гармонійно поєднуватися з колірною гамою плитки. Але сучасна декоративна промисловість пропонує настільки широкий вибір відтінків (в тому числі і надзвичайно близьких один до одного), що, вирушаючи в будівельний магазин за тримами, не буде зайвим захопити з собою один елемент плитки – або хоча б його частину.

Матеріал

При виборі матеріалу (кераміки, металу або пластику) основних критеріїв чотири – якість, дизайнерське рішення, вартість і зручність в обробці. Керамічні куточки найбільш престижні, відрізняються найвищою ціною і здатні ідеально підійти під кахель – особливо в разі виконання в абсолютно тій же кольоровій гамі, включаючи текстуру і малюнок. Характерна для них і висока міцність – правда, автоматично впливає на складність в обробці (підрізування кераміки вимагає акуратності і якісних інструментів). Метал, яким зазвичай виступає алюміній або його сплави – довговічний, не складний в різанні і особливо гарний, коли виконаний в золотистому або хромованому варіанті. Пластмаси не настільки надійні в плані міцності (особливо до ударної дії), але зовсім не примхливі в обробці. Точна підрізка їх здійснюється практично будь-якими побутовими інструментами, до того ж пластик доступний в абсолютно будь-яких колірних рішеннях і максимально дешевий.

Технологія монтажу трима

r128Перш за все, навіть в середовищі фахівців не існує єдиної думки з приводу вимог до черговості установки тримів. Одні майстри вважають за краще спочатку виставляти всі без винятку куточки, і лише потім приступати до монтажу плитки. Інші вважають більш зручним виконувати монтаж трима в міру викладання плиткового полотна – монтуючи кожен з них в момент переходу через зовнішній або внутрішній кут на сусідню стіну (або з підлоги на стіну). Єдине, що є обов’язковим в обох варіантах – ідеальне виставлення для них, як і для елементів плитки, точного рівня по горизонталі і вертикалі.

Оскільки трими представляють собою звичайну плоску смугу основи з опуклим або увігнутим навершшям, і встановлюються поодиноко на рівний стик, монтаж їх навіть своїми руками досить простий. Інструкція по установці, по суті, полягає у виконанні всього двох послідовних кроків:

 • нанесення на місце монтажу звичайного плиткового клею;
 • монтаж куточка шляхом легкого вдавлення перфорованої основи трима в клейову масу (зрозуміло, з точним центруванням по вертикальному і горизонтальному рівні).

Завдяки подібній оригінальній формі основи, куточок дуже надійно фіксується, і після повного застигання клею виявляється максимально надійно закріпленим. При цьому матеріал, який використовувався для виготовлення куточка, ролі не грає – будь то пластик, метал або кераміка.

Монтаж плиточного декоративного кутникаВсі скільки-небудь значні труднощі пов’язані не стільки з монтажем власне кожного куточка, скільки з попередньою розміткою і підпилянням під певний кут місць їх стиків між собою. Як правило, в цьому випадку потрібно створити підпили рівно в 45 °, що найпростіше зробити, використовуючи звичайний універсальний косинець або навіть шкільний трикутник-лінійку. Зрозуміло, розмітити кінці трима можна і без них, але згадувати шкільну геометрію і малювати діагоналі квадратів без потреби просто не варто.

Ще одна небезпека пов’язана знову-таки не з установкою самого куточка, а з укладанням плитки, що стикується з ним. В процесі монтажу останньої, не до кінця застиглий в клеї трим може зміститися, що вимагає періодичної перевірки збереження місця розташування куточка і – при необхідності – його коригування.

Повне схоплювання клею для плитки вимагає близько 24 годин – після чого можна зробити фінішну затирку  швів між куточком і плиткою (так само, як це робиться зі швами основного кахельного покриття).