Етап 1. Робимо розмітку стелі

Монтаж стелі з гіпсокартону Львів :: ЦіниВ першу чергу використовуючи рівнемір і олівець намічаємо лінію на стіні по периметру кімнати для кріплення першого профілю. Відстань від стелі до нього має бути в районі 10-20 см. У цьому випадку можна буде приховати від стороннього ока комунікації і проводку. З цієї лінії кріпимо направляючий профіль за допомогою дюбелів з кроком 350-500 мм.

Тепер приступаємо до нанесення ліній під основні напрямні. Для цього проводимо на стелі паралельні лінії довжиною не менше 1250 мм (приблизно половина листа гіпсокартону). Зважайте на те, що пластини будуть кріпитися з невеликим проміжком, який в подальшому буде заповнений шпаклівкою. Профілі будуть проходити і посередині, і по периметру листа гіпсокартону. У результаті у вас повинно вийти щось схоже на фото знизу. За нанесеними лініями і закріпіть підвіси на дюбеля або металеві анкери. Досить буде взяти дюбель-цвях розміром 40мм.

Етап 2. Монтаж каркаса під підвісну стелю

Далі беремо напрямні профілі і вставляємо їх у вихідний каркас, який до цього моменту вже надійно закріплений нами по периметру стін приміщення. Не вставляйте напрямні впритул до стіни – залиште невеликий зазор на непередбачену деформацію стелі в зв’язку з усадкою будинку, температурними розширеннями або іншими непередбаченими обставинами.

Профілі вставляються в заздалегідь закріплені підвіси і кріпляться саморізами по металу.  Для забезпечення міцності системи, направляючі кріпимо по обидва боки. Кожен профіль, прикріплений таким способом, обов’язково перевіряємо на горизонтальність водяним або лазерним рівнеміром.

Ремонт квартир Львів

Наступним кроком в монтажі гіпсокартонової стелі буде розмітка і вставка поздовжніх направляючих. Рекомендовані відступи між профілями при виготовленні стелі з гіпсокартону:

  • поздовжнє кріплення: 400 мм;
  • поперечне кріплення: 600 мм.

Монтаж стелі з гіпсокартонуУ даній статті ми пропонуємо вашій увазі поперечне кріплення направляючих профілів, тобто основними будуть саме поперечні профілі. За допомогою рулетки відзначте необхідну довжину профілю і відріжте його ножівкою або ножицями по металу. Між ними вставляйте поздовжні профілі з кроком 500 мм. Їх кінці не повинні потрапляти на місця скріплення підвісів і напрямних профілів.

Поздовжні і поперечні профілі скріплюються між собою за допомогою сполучних підвісів, які отримали в народі назву «краби», завдяки своєму зовнішньому вигляду. Можна використовувати й інший спосіб з’єднання з стелею поздовжніх профілів: до основного профілю прикріпіть два відрізки цього самого профілю і вставте в них поздовжній. Такий спосіб кріплення робить конструкцію більш міцною. Потім, за допомогою підвісів, можна приєднати поздовжній профіль, закріплюючи його посередині.

Трошки докладніше про те, як зробити підвіс своїми руками. Розріжте профіль по краях і зігніть його в форму літери «Г». Спочатку відміряйте необхідну відстань від самої стелі до нижнього краю профілю. Це і буде точкою розрізу. Для кріплення такого підвісу до стелі використовують дюбель-цвяхи, тому залиште запас профілю в 3 см.

Щоб стеля не провисав під вагою гіпсокартону, зміцнюйте його якомога ближче до краю згину. Дотримуючись вищенаведеним рекомендаціям, ви легко зможете зробити нестандартні підвіси потрібної довжини, завдяки чому у вас з’явиться можливість підняти або, навпаки, опустити стелю на будь-яку висоту.

Етап 3. Монтаж листів гіпсокартону до каркасу на стелі

Після того, як, завдяки нашим рекомендаціям, ви виготовили основний каркас для підвісної стелі, можна приступати безпосередньо до його обшивці пластинами гіпсокартону.

Монтаж стелі з гіпсокартону ЛьвівБажано обробити спеціальною ґрунтовкою кожен лист з боку стелі. Це значно покращить гідроізоляцію. Відступивши від стін на кілька міліметрів, ви забезпечите гіпсокартону можливість «дихати». Листи кладемо поперек поздовжніх напрямних. Першим криє лист, починаючи від бічної поверхні, а наступний – від першої поздовжньої напрямної. Відкриту відстань, що вийшла, між першим поздовжнім профілем і стіною закладаємо половиною листа. Подібним чином кріпимо і все, що залишилося,, поки вся стеля не буде закрита гіпсокартоном. Листи повинні бути закріплені саморізами по металу на відстані 15-20 см одна від одної.

Саморізи угвинчуватися дуже акуратно. Якщо ви загвинтите їх дуже сильно, то тим самим можете розкришити лист і його доведеться міняти. Бажано, щоб їх капелюшки були б урівень, а не стирчали над поверхнею гіпсокартону. Для зручності можна використовувати шуруповерт. Обмежувач жорсткості виставте в такому положенні, щоб він спрацьовував при легкому поглибленні самореза в поверхню листа.

Поширені запитання

📚 Які переваги має стеля з гіпсокартону порівняно з іншими матеріалами?

Гіпсокартон – це дуже популярний матеріал для обробки стель завдяки його багатьом перевагам. Він досить легкий, досить простий у встановленні, а також дозволяє легко робити будь-які декоративні елементи та каркаси. Гіпсокартон також має відмінні звукоізоляційні властивості.

🌎 Чи потрібно готувати поверхню стелі перед монтажем гіпсокартону?

Так, перед монтажем гіпсокартону поверхню стелі потрібно очистити від старої фарби, штукатурки, пилу та інших домішок. Далі необхідно обробити поверхню шліфувальною машинкою, щоб забезпечити рівну та гладку поверхню для монтажу гіпсокартону.