Демонтаж дверних блоків: зробити роботу самостійно або довіритися професіоналам?
З чого починається будь-який ремонт? Не з вибору нових шпалер і ламінату, ні з планування приміщень і навіть не з складання кошторису. Перший етап будь-якого ремонту – це демонтаж старих конструкцій і покриттів: віконних і дверних блоків, які відслужили свій термін, оздоблювальних матеріалів (шпалери, плитка, лінолеум), старих труб і проводки. Одні види демонтажних робіт можна виконати самостійно, інші вимагають втручання фахівців. Сьогодні ми розповімо вам про демонтаж дверних блоків, про те, що являє собою демонтаж зі збереженням і визначимося, чи можна самому якісно виконати дану роботу.
Демонтаж наличників :: remontdim.lviv.ua
Демонтаж наличників – перший етап заміни дверного блоку. Видалити лиштви самостійно нескладно, для цього необхідно скористатися сокирою і молотком. Сокира потрібно вставити лезом між дверною коробкою і лиштвою ближче до верхнього кута отвору. По топірцю необхідно кілька разів вдарити молотком, щоб лезо увійшло якомога глибше під лиштву і максимально відірвало її від стіни. Просуваючи сокиру зверху вниз і орудуючи молотком, ви поступово повністю відірвете лиштви від стіни. Обмовимося відразу: дерев’яні лиштви, прибиті до стіни багато років тому, не являють собою будь-якої цінності, скоріше за все, вони багаторазово пофарбовані і втратили привабливий вигляд, тому не варто боятися пошкодити їх. Якщо ж лиштви передбачається використовувати в подальшому (припустимо, вони є елементом декору, вирізані вручну або зроблені в формі візерунчастої планки), краще довірити їх демонтаж професіоналам – справа в тому, що лиштви при самостійному їх «видаленні» легко зламати тією ж сокиркою.
Демонтаж дверного полотна
Дверне полотно також можна зняти самостійно, для цього потрібно зробити важіль – вставити між дверима та підлогою ближче до петель ломик (під нього при необхідності можна покласти дерев’яний брусок). Натискаючи на важіль ногою і, таким чином, піднімаючи двері, необхідно розгойдувати її вперед-назад, тобто відкривати і закривати. Якщо полотно погано знімається з петель, їх потрібно змастити і очистити від іржі. Повне зняття двері проводять в її відкритому стані, щоб полотно не «врізалося» у верхню горизонтальну стійку дверної коробки.
Знімати дверне полотно краще не одному, а з напарником, особливо якщо мова йде про вхідні, металеві, дерев’яні двері, які характеризуються досить великою вагою. Різко зіскочивши з змазаних петель, важкі двері можуть впасти на того, хто їх знімає, і нанести невдалому «будівельнику-одиночці» травму.
Демонтаж дверної коробки без збереження
Дверна коробка являє собою вставлені в отвір дерев’яні стійки: дві вертикальні, верхню горизонтальну і поріг (є не у всіх конструкціях). Якщо мова йде про радянські будівлі, дверні прорізи в яких рідко відрізнялися ідеально стрімкими поверхнями, коробка часто встановлювалася не в «голий» отвір, а набивалася на спеціальні вирівнюючі бруски 150-міліметровими цвяхами. Відступивши від нижнього бруска / цвяха, якщо їх видно, 20 см вгору, або 60-80 см від підлоги, якщо бруска / цвяха не видно, слід перепиляти бічні стійки під кутом близько 45 градусів. В області де утворилися пропили, між прорізом і стійкою слід вставити сокиру і, використовуючи обух як важіль, відокремити стійки разом з цвяхами.
Те ж саме потрібно буде повторити з верхньою поперечиною і порогом. Даний метод демонтажу не передбачає подальшого використання дверної коробки, тому якщо ви хочете в подальшому встановити її де-небудь, скажімо на дачі або в сараї, цей спосіб вам не підійде.
Демонтувати дверну коробку без збереження її, досить легко, але при цьому можна пошкодити сам дверний отвір
Демонтаж дверної коробки зі збереженням
Зняти дверну коробку, зберігши її цілісність, набагато складніше. Для цього необхідно визначити місце розташування цвяхів, якими стійки кріпляться до брусків, за допомогою стамески зробити навколо їх капелюшків вибірку, звільнивши цвяхи до такої міри, щоб їх можна було підчепити і видалити обценьками. Після видалення всієї фурнітури (а це можуть бути не тільки цвяхи, а й шурупи, і анкера) дверну коробку потрібно акуратно вийняти з отвору.
Отже, висновок нашої статті такий: якщо дверний блок після демонтажу відправляється в сміття, ви можете «викорчувати» його з отвору самостійно, проте виконуйте роботу не поспішаючи і дуже акуратно, щоб не пошкодити стіни, які можуть бути досить тендітними і «виламатися» разом з дверною коробкою. Якщо ж ви хочете зберегти і двері, і коробку, і лиштви, краще зверніться до фахівців з демонтажу: вони не тільки акуратно і швидко проведуть всі необхідні роботи, а й точно не зашкодять сам дверний проріз.
Поширені запитання
📚 Які матеріали та інструменти потрібні для демонтажу дверного блоку?
Для демонтажу дверного блоку потрібні наступні інструменти: молоток, шуруповерт, рубанок, пилка, плоскогубці, різак для металу. Щодо матеріалів, то можуть знадобитись шурупи, болти, гвинти, дюбеля, скотч для захисту поверхні від пошкоджень.
🌎 Чи потрібно звертатись до професіоналів для демонтажу дверного блоку?
Якщо ви не маєте досвіду в роботі з інструментами та матеріалами, краще звернутись до професіоналів для демонтажу дверного блоку. Це гарантуватиме безпеку виконання робіт та уникнення непередбачуваних ситуацій.