Влаштування арок Львів :: Ціни

073-023-41-53

Арочні елементи в квартирах і будинках зараз стають все більш модними. Оскільки не всіх людей влаштовують дорогі послуги професійних будівельників, багато хто впевнений у тому, що арка з гіпсокартону – відмінне рішення для дому. Та й самому приємно, коли ремонт у будинку зроблений власними руками. Наша стаття допоможе Вам, якщо Ви вирішили побудувати арку з гіпсокартону власноруч.

Влаштування арок Львів :: ЦіниДе краще влаштувати арку з гіпсокартону?

Аркову конструкцію можна влаштувати в будь-якому місці квартири. Найчастіше, арку влаштовують в міжкімнатних отворах. Якщо отвір має висоту менше двох метрів, арку краще не ставити, оскільки низька арка тільки погіршить вид Вашої квартири. Вона буде зменшувати розмір отвору, і Вам постійно буде хотітися відхилити голову при проході через неї.

Якщо Ви все ж хочете встановити арку з гіпсокартону в отворі низької висоти, Вам доведеться збільшити його за допомогою видалення верхньої частини. Чим вище арка, тим красивіше і гармонійніше вона буде виглядати.

Як визначити форму і розмір арки з гіпсокартону?

Існує безліч варіантів арки з гіпсокартону, фото яких можна знайти в мережі Інтернет. В першу чергу, Вам потрібно вибрати форму, яка Вам імпонує, і розмір, який буде підходити під Ваш інтер’єр.

Гіпсокартонна арка складається з трьох елементів. Це два листа гіпсокартону з полукружьям арки і прямокутна смуга, яка дорівнює ширині прорізу і довжині арочного вирізу.

Ширина кожного з листів дорівнює ширині прорізу, а висота цих листів залежить від форми арки. Контур вирізаного півкола являє собою половину окружності. Його діаметр повинен дорівнювати ширині прорізу. Але це опис класичного варіанту. Насправді арка може бути будь-якого розміру і форми, в залежності від Вашого смаку.

Листи кріпляться один напроти одного по різні боки прорізу так, щоб їх площини збігалися з площинами стін. А третій елемент у вигляді смуги з гіпсокартону підшивається до арки знизу. Прийнято використовувати для бічних елементів гіпсокартон товщиною 12 мм, а для нижнього елемента – товщиною 10 мм.

Кріплення профілю арки з гіпсокартону

Влаштування арокДо отвору двері гіпсокартон кріпиться за допомогою металевого профілю ПН 28/27. Товщина стінок цього профілю дозволяє використовувати саморізи, що зручно для створення кріплення.

Для кріплення профілю необхідно просвердлити отвори в торці отвору, а потім забити туди пластикові пробки для шурупів. Площині профілю, до яких кріпиться гіпсокартон, необхідно розташувати в отворі з поглибленням, так, щоб площина арки обов’язково була врівень з площиною стін.

Щоб прикріпити нижній прямокутний елемент арки до бічних, потрібно доопрацювати металевий профіль і зігнути його по контуру арочного вирізу. Потрібно для цього прорізати в стінках П-образного профілю пази болгаркою через кожні 3-5 см. Бічну стінку при цьому чіпати не потрібно. Таким чином, профіль можна буде зігнути за формою арочного вирізу, а потім і прикріпити до нього бічні гіпсокартонні конструкції.

Арка з гіпсокартонасвоімі руками: як правильно вирізати

Спочатку креслимо на гіпсокартоні контур арки для його подальшої вирізки. Це можна зробити за допомогою саморобного циркуля, а можна просто зігнути будь-яку гнучку пластину і прокреслити на гіпсокартоні дугообразну лінію по її контуру.

Контур арки зручніше вирізати електролобзиком або пилою по металу. Якщо ні того ні іншого під рукою не виявилося, підійде і простий монтажний ніж.

Влаштування арок ЛьвівТорцевий елемент арки згинається у вигляді дуги за допомогою води. Необхідно намочити нижню поверхню смуги, потім прокатати її голчастим валиком і накласти у вигляді арки на вигнутий шаблон. Незабаром смуга прийме форму арки і висохне в такому положенні.

Кріплення всіх арочних елементів здійснюється або вручну, за допомогою саморізів, або з використанням шуруповерта або дриля.

Заключні роботи :: Ремонт квартир Львів

Після того, як Ви зробите кріплення всіх елементів арки, можна обрамити дві її вигнуті кромки стандартним перфорованим пластиковим куточком. Всі інші шви гіпсокартону проклеюються спеціальною армуючою стрічкою (серпянкою), а шви й нерівності необхідно зашпаклювати. Остаточна обробка арки залежить від обробки пов’язаної з нею стіни, оскільки арка не повинна різко відрізнятися від решти інтер’єру і стилю приміщення, в якому вона встановлена.

Шпаклівка гіпсокартону здійснюється за допомогою будь-якого відповідного матеріалу. Радимо вибирати якісну шпаклівку від виробників, що добре зарекомендували себе на ринку будматеріалів.

Арки в квартирі вибираємо матеріал

Влаштування арок ЦіниПлануючи облаштування отвору у вигляді арки, необхідно пам’ятати, що арка в квартирі значно змінить простір і наскільки ці зміни будуть гармонійними, залежить не тільки від дизайну арочного отвору, але і від матеріалу, з якого вона буде виготовлена …

Арка в квартирі використовується для виділення кордону зон двох суміжних зон, створюючи з них єдиний простір. У приміщенні вона створює атмосферу легкості надаючи квартирі об’ємності. Також отвір оформлений у вигляді арки може додати інтер’єру якоїсь витонченості або чарівності в залежності від матеріалу, обраного для цієї конструкції.

Сучасні технології дозволяють створювати арки в квартирі самого несподіваного стилю і найрізноманітнішої форми.

Міжкімнатна арка виконана з дерева – незамінний елемент дизайну квартири в класичному стилі. Всі елементи конструкції виготовляються з цільної деревини і лакуються, надаючи арці потрібний колір і відтінок. Головними перевагами дерев’яної арки є екологічність, тривалий термін експлуатації і відчуття повної гармонії. Головний недолік – вартість облаштування такого отвору. Але при виборі саме дерева, як матеріала для арки не варто економити, оскільки погано оброблена деревина з часом може розщепиться або деформуватися, що неодмінно призведе до руйнування конструкції.

Влаштування арок Львів :: ЦіниПодібні недоліки відсутні у арочного отвору, виконаного з клеєної деревини, який за своєю красою і ступенем декоративності не сильно поступається арочній конструкції з цільного масивного дерева, а коштує значно дешевше.

Але з деревини цільної або клеєної можна спорудити тільки арку традиційної форми. Якщо ж Вам хочеться щось ексклюзивне, то в якості матеріалу для арки найкраще вибрати легкий і пластичний гіпсокартон. Поширена думка, що з гіпсокартону спорудити арку може кожен, це далеко не вірно, так як це все ж досить крихкий матеріал, який надається деформації, тому найменші прорахунки при спорудженні арочного отвору можуть з часом привести до обвалення всієї конструкції.

Найбільш доступний варіант споруди в ціновому розрізі – арка виконана з МДФ, яку можна придбати в магазині і зібрати самостійно, виконуючи нескладні дії, зазначені в інструкції з монтажу. Але звичайно ж, арки з МДФ – це конструкції тільки стандартної форми, так що в цьому випадку створити щось унікальне не вдасться.