Стандартний спосіб штукатурки стін звичайно швидкий, однак результат без певних навичок далеко не чудовий. Тому найкраще робити штукатурку стін своїми руками – по маяках. Процес підготовки поверхні стін до штукатурки таким способом буде довше, але і результат буде незрівнянно краще. Як маяків застосовують спеціальний металевий направляючий профіль він трохи відрізняється від тих профілів які застосовуються при монтажі підвісної стелі своїми руками.

Штукатурка внутрішніх стін по маяках Львів :: ЦіниПерш за все, вам потрібно буде визначити геометрію своїх стін, це потрібно для того щоб сформувати рівну поверхню. За допомогою будівельного рівня потрібно визначити стан поверхні стіни по вертикальній осі. До речі якщо рівень невеликих розмірів це можна компенсувати за рахунок правила. Після чого укладаємо перший маяк. Для цього можна використовувати як дюбель-цвяхи, так і гіпсовий розчин. Берете розчин і робите горбки через кожні 25-30 сантиметрів, після чого укладаєте на них маяк і з допомогою рівня контролюєте кривизну, а після застигання розчину маяк виявиться надійно зафіксованим. При цьому контролюйте товщину майбутнього штукатурного шару. Вертикальність маяків також можна проконтролювати за допомогою схилу.

Таким чином, спочатку укладаються два маяки в протилежних сторонах стіни з відступом від доданих стін по 20-25 сантиметрів. Після чого між маяками натягаєте шнурок (зверху і знизу стіни) і при необхідності встановлюєте проміжні маяки, причому відстань між маяками має бути трохи менше довжини правила. Шнурку краще кріпити за допомогою шурупів встановлених за рівнем, інакше при натягуванні шнурка можна змістити маяки чого робити не можна. Після установки всіх маяків має пройти, як мінімум 12 годин, щоб фіксуючий розчин гарненько застиг.

Ремонт квартир у Львові

Описаний спосіб може привнести певні труднощі для новачків у цій справі:

  1. Необхідно правильно приготувати фіксуючий розчин (він повинен бути трохи густіше звичайного);
  2. Щоб маяки не відвалювались через те що розчин не тримається на стіні необхідно змочувати стіну водою;
  3. Потрібен досвід щоб правильно виставити маяки;
  4. Потрібен час щоб застиг фіксуючий розчин в іншому випадку доведеться купувати спеціальні пластмасові кріплення для фіксації маяків.

Якщо ви плануєте використовувати ці кріплення, то процес штукатурки стін по маяках буде наступним: в місцях установки маяків свердліть отвори під дюбеля. Далі встановлюєте кріплення для профілю маяка і за допомогою рівня і схилу контролюєте вертикальність маяка, вкручуючи і викручуючи саморізи при необхідності. Аналогічно до попереднього способу фіксуєте два маяка по краях стіни, натягаєте шнурок і встановлюєте усі необхідні проміжні маяки. Даний спосіб дозволить вам більш точно виставити маяки і істотно заощадити час на виконання робіт.

Штукатурка внутрішніх стін по маякахЗ усіма підготовчими роботами закінчено, а це означає, що можна приступати до нанесення штукатурної суміші. Штукатурна суміш накидається (саме накидається, так вона краще зчіплюється з поверхнею стіни) на стіну між маяками, після чого за допомогою правила прибираються її надлишки. Правило необхідно проводити знизу вгору, а для того щоб розчин лягав рівніше правило необхідно періодично рухати з боку в бік. При великій товщині шару штукатурки процес необхідно розділити на два етапи: спочатку накидаєте шар штукатурки і в такому положенні (з горбками) залишаєте, поки він не висохне, потім наносити другий шар і вже правилом рівняти його.

Робити штукатурку стін по маяках своїми руками порівняно не складно і з іншого боку досить таки вигідно, адже будівельні бригади за такий вид робіт візьмуть непогані гроші.