В загальних рисах: шпаклівка під фарбування передбачає отримання ідеальної, шліфованої поверхні під фарбування. В цей процес входять такі роботи:
- чорнове вирівнювання стіни (стартова штукатурка);
- чистове вирівнювання стіни (фінішна штукатурка);
- зачистка і шліфування поверхні обштукатуреної стіни.
Останній пункт цих робіт є найбільш складним і тривалим, що вимагає певних навичок. Тому останнім часом, шпаклівка стін під фарбування, нерідко замінюється наклеюванням шпалер під фарбування, що значно знижує трудомісткість процесу.
Підготовка фарби – розмішування фарби з колером
У спеціалізованих магазинах можна придбати вже готову (кольоровану) водоемульсійну фарбу, яку в більшості випадків, приготують прямо за прилавком.
Але досить часто, водоемульсійна фарба, що набувається, стандартного білого кольору і до неї барвник (колер) потрібного кольору. Згодом варіюючи кількість колера, ми можемо отримати більш-менш насичений колір фарби.
Для отримання однорідного кольору, фарба готується відразу вся.
У підготовленій ємності за допомогою міксера або вручну, розмішується фарба, при необхідності з невеликим додаванням води, до отримання однорідної молоко-подібної консистенціі. Після чого, невеликими порціями в фарбу додається відтінок.
Найкраще використовувати не сам барвник, а його розчин (100г. фарби + барвник). В процесі колеровання фарби на її поверхні може утворюватися піна, якої до початку робіт необхідно дати відстоятися.
Фарбування стін своїми руками :: Ремонт квартир Львів
Фарбування стін приміщення починається з кута, в цьому випадку можна вибрати будь-який кут кімнати. За допомогою кисті, фарбується вертикаль кута і дві невеликі ділянки стіни (приблизно 5 см.) по обидві сторони від нього.
На верхній межі (стіна-стеля) пензлем забарвлюється тільки поверхню стіни. Всі інші площини забарвлюється валиком.
Фарба на поверхню стіни наноситься строго вертикальними рухами валика, а самі забарвлені смуги повинні лягати з невеликим нахлестом один на одного. Це дозволяє рівномірно, без пропусків розподіляться фарбі.
Якщо проводиться фарбування стін, попередньо обклеєних шпалерами, то стики шпалер не повинні збігатися із стиками смуг фарби, що наноситься. Зворотна ситуація може сприяти виділенню стикувальних швів шпалер, на пофарбованій поверхні стіни.
Поширені запитання
📚 Яка різниця між фарбуванням стін на шпаклівці і без неї?
Шпаклювання – це процес згладжування стін, видалення нерівностей та тріщин перед фарбуванням. Фарбування на шпаклівці допомагає зробити поверхню стін більш рівною та гладкою, що дає більш якісний результат, ніж фарбування без шпаклювання.
🌎 Яка краща фарба для фарбування стін на шпаклівці?
Найкраще використовувати фарбу на водній основі для фарбування стін на шпаклівці, оскільки це дозволяє швидше висихання та менше випаровування розчинників, що зменшує запах та ризик алергічних реакцій. Крім того, така фарба має меншу кількість вредних речовин та є більш екологічною.