Облицювання стін та стель вагонкою Львів :: ЦіниВагонка – відмінний матеріал для внутрішньої обробки. Тонкі рейки підійдуть для житлових кімнат в квартирі і будинку, лазні і балкона, веранди і альтанки, підвалу та підсобних приміщень. Вагонка додасть приміщенню завершальний вид і гармонійно впишеться в дизайн. Кімнати стануть вишуканими і благородними.

Крім естетичної привабливості вагонка ще й функціональна. Вона вирівняє стіни і стелю, захистить від шуму і холоду. Завдяки спеціальній системі кріплення рейки щільно прилягають одна до одної, не залишають щілин і зазорів. Крім того, вагонку легко встановлювати. З монтажем впорається навіть непрофесіонал! Давайте дізнаємося, як правильно кріпити вагонку.

Варіанти кріплення :: Ремонт квартир Львів

Після того, як купили вагонку, вибираємо напрям:

Вертикально

Такий варіант підходить, якщо в приміщенні низька стеля. Вертикальні рейки візуально збільшать висоту кімнати. Імовірність того, що вода потрапить в щілини між рейками, набагато нижче, ніж при горизонтальному розташуванні. Вода може швидко зіпсувати зовнішній вигляд облицювання.

Облицювання стін та стель вагонкоюГоризонтально

Такі рейки нагріваються однаково по всій довжині. Вологість також поширюється однаково, що запобіжить деформації стін. Однак така вагонка не підійде для невеликої кімнати, вона візуально зменшить і зробить низьким приміщення.

По діагоналі

Оригінальний і складний спосіб. Якщо хочете виділиться, вибирайте цей спосіб. Але врахуйте, що і матеріалу він зажадає більше. До речі, діагональний метод частіше використовують для облицювання стель.

Крім того, можна використовувати комбінований спосіб. Наприклад, на стіни встановити вагонку вертикально, а на стелю – по діагоналі.

Облицювання стін та стель вагонкою ЛьвівПідготовчий етап: обрешітка

Якщо поверхня  стін дерев’яна і ідеально рівна, то можна прибивати вагонку прямо до стіни. Однак такий випадок досить рідкісний, тому краще спочатку зробити обрешітку. Крім того, обрешітка скоротить час монтажу.

Обрешітку роблять з сухих і рівних брусків перетином мінімум 20 на 40 мм завтовшки 1-5 сантиметрів. Для кріплення використовуйте дюбелі або саморізи.

В першу чергу закріплюють бруски по периметру стіни. Спочатку рейки встановлюють вертикально з лівого і правого боку, потім горизонтально зверху під стелею і знизу біля підлоги.

Не забувайте перевіряти правильність положення кожного бруска за допомогою схилу або рівня. При подальшій укладання брусків можна використовувати шнур, натягнутий між крайніми рейками.

Після укладаємо бруски по всій стіні на відстані 50 сантиметрів один від одного. Бруски повинні бути перпендикулярними напрямку вагонки. Так якщо, монтаж вагонки вертикальний, то бруски укладаємо по горизонталі. Якщо монтаж горизонтальний – по вертикалі. При діагональному методі – під прямим кутом до вагонки.

Бруски можна обробити антисептиками і спеціальними засобами. Це збільшить термін служби матеріалів.

Монтаж вагонки

При вертикальному способі вагонку починають класти з лівого кута і йдуть убік. Першу рейку необхідно покласти так, щоб паз прямував назовні. У цей паз вставляють наступну планку. Рухайтеся поступово зліва направо і головне пам’ятайте про вертикальності! Перевіряйте стан кожної рейки за допомогою рівня або шнура.

Облицювання стін та стель вагонкою ЦіниЯкщо кладете вагонку до стіни горизонтально, починайте зі стелі і рухайтеся вниз. При діагональному кріпленні починайте з кута. Для монтажу стелі використовуйте саме цей спосіб.

Як кріпити вагонку:

За допомогою кляймерів. Це спеціальні фіксатори з отвором для цвяхів або скоб і з пазом, який фіксується за шип вагонки. Зверху кляймери закривають капелюшком. За допомогою цвяхів або шурупів. Цвяхи краще брати з маленьким капелюшком.

Спочатку планку фіксують в середині, а потім по краях. Після монтажу покрийте вагонку спеціальними захисними засобами.

Якщо збираєтеся вмонтовувати баню, залишайте зазор по 2-3 сантиметри у підлоги і стелі. Так ви забезпечите хорошу вентиляцію. Щілини закривають плінтусом, а по кутах кріплять спеціальні куточки. Без зазорів вагонка через сильну вологості і води вздується!

Поширені запитання

📚 Які переваги має вагонка як матеріал для облицювання стін та стель?

Вагонка має декілька переваг, серед яких простота установки, зручність в обслуговуванні, висока зносостійкість та міцність. Вагонка також допомагає відмінно зберігати тепло, зменшує рівень шуму та підвищує зовнішній вигляд приміщення.

🌎 Як правильно встановлювати вагонку на стіну або стелю?

Перед встановленням вагонки на стіну або стелю необхідно підготувати поверхню, щоб вона була рівною та гладкою. Потім необхідно виміряти розмір кімнати та розрахувати кількість потрібної вагонки. Для установки вагонки на стіну часто використовують кілька типів кріплень, такі як цвяхи, шурупи або кліпси. Після встановлення першого ряду вагонки потрібно продовжувати далі, враховуючи встановлення рівня та забезпечення рівномірного зазору між планками. Для встановлення вагонки на стелі можна використовувати спеціальні профілі та гвинти з кріпленням до потолка.