Для виконання робіт знадобиться електрична дрель з перфоратором або перфоратор, дюбелі, рівень або схил, саморізи для гіпсокартону та встановлено декілька будівельних інструментів.
Всі добірні деталі металевого каркаса є в продажу, їх потрібно придбати одночасно з листами гіпсокартону.
Кількість несучих профілів потрібно визначати, беручи до уваги розміри гіпсокартону, для стандартних розмірів відстань між вертикальними профілями повинна дорівнювати 60 см з урахуванням, що ширина гіпсокартонного листа становить 120 см.
Процес монтажу каркасу складається з наступних операцій:
- Після підготовки стін потрібно відзначити на підлозі, бічних стінах і стелі лінії, за якими буде виставлятися гіпсокартон.
- Відстань між старою стіною і листами гіпсокартону повинно бути настільки мінімальною, наскільки це дозволяє практичний стан поверхонь.
- Від стіни потрібно відступати на ширину напрямних профілів, перенесення лінії з підлоги на стіни слід виконувати дуже точно.
- Гіпсокартонні плити фіксуються за допомогою направляючого і установочного профілів.
- Потрібно попередньо зробити розмітку розміщення гіпсокартонних плит.
- Особливо уважно слід вирішувати проблеми з віконними і дверними отворами, металеві несучі конструкції повинні в обов’язковому порядку встановлюватися по периметру прорізів на відстані 20 см від стиків.
- Гіпсокартон можна різати на занадто вузькі смуги, мінімальна ширина не менше 15 сантиметрів.
Ще один момент – зробити підготовку під розетки і вимикачі. Якщо стіни старі, то досить тільки подовжити електричні кабелі, для нових стін доведеться виконувати повний монтаж електричної проводки.
Після того як був складений план розміщення листів на стіні, можна починати розмітку розташування вертикальних стійок і всіх інших несучих елементів каркасу.
Якщо в подальшому суміжні стіни будуть вирівнюватися гіпсокартоном, то по лінії примикання також потрібно встановлювати вертикальну стійку.
Фіксація металевого каркаса :: remontdim.lviv.ua
По довжині профілю відрізаються ножицями по металу або болгаркою, якщо стійку потрібно згинати, то розрізаються тільки бічні стінки, в середній частині вона буде загинатися під необхідним кутом.
Якщо є бажання – можна на всі поверхні приклеювати м’яку стрічку, вона кілька підвищить рівень звукоізоляції стіни. Хоча, як доводить практика, зниження шуму настільки незначне, що можна без побоювання пропускати цю операцію.
Далі монтаж виконується в наступній послідовності:
- Відбиваются вертикальні лінії на стіні в місці, де будуть встановлені пластини. Якщо стіна кам’яна – пластини фіксуються дюбелями, для вирівнювання стін в дерев’яному будинку використовуються саморізи.
- Якщо профіль потрапляє в великі поглиблення, то для вирівнювання стін гіпсокартоном своїми руками по площині під нього потрібно підбирати підкладки з будь-якого матеріалу.
- Кронштейни спочатку слід закріпити тільки на один отвір, перевірити їх розташування, при необхідності усунути розбіжності і тільки потім встановити дюбеля в другий отвір.
- Після установки всіх кронштейнів в них вставляються профілі. Дві крайні стійки фіксуються саморізами, при цьому потрібно стежити за їх вертикальним становищем.
- Між крайніми стійками натягуються дві нитки (вгорі і внизу), за якими буде відбуватися монтаж всіх інших стійок. Стійки прикручуються до кронштейнів невеликими саморізами. Постійно потрібно контролювати просторове положення вертикальних стійок.
- Над дверними та віконними прорізами потрібно зміцнити і доповнити каркас поперечними профілями.
Установка і шпаклівка гіпсокартонних листів
До цієї роботи треба ставитися дуже уважно, гіпсокартонні листи при всіх своїх перевагах мають один досить істотний недолік – фізична міцність далека від бажаної.
Будь яке надмірне зусилля порушує цілісність плити, шурупи легко можуть пройти крізь них по всій товщині.
В ідеалі головка саморіза повинна втоплюватись на один-два міліметри, а відстань між саморізами повинне бути приблизно 20-30 см.
Встановлювати листи краще від низу до верху і в будь-яку сторону.
Слід пам’ятати про розетки і вимикачи, вирізати під них у відповідних місцях отвори.
Гіпсокартон легко ріжеться спеціальним гострим ножем, прорізати наскрізь немає потреби, плита зламається точно по прорізаної неглибокої лінії.
Якщо між лінією підлоги і низом стіни немає прямого кута, то картон потрібно підрізати в нижній частині з таким розрахунком, щоб верхні краї всіх листів вийшли на одну лінію.
Кути стиків можна закладати за допомогою спеціального металевого куточка. Є й інший спосіб, більш простий і вдалий. Гіпсокартон на кутах повністю не розрізається, цілої залишається нижній папір.
По лінії надрізу ручним фрезером робляться канавки під кутом 45 ° одна до одної. Канавки дозволять зігнути лист під прямим кутом, а наявність цілого паперу робить кут ідеально рівним, додатково шпаклювати нічого не треба.
Стики між листами закладаються спочатку стрічками для швів і потім шпаклюються шпаклівками і шпателем. Після підсихання шпаклівки її потрібно відшліфувати дрібним наждачним папером.
Поширені запитання
📚 Які переваги мають гіпсокартонні стіни на металевому каркасі?
Гіпсокартонні стіни на металевому каркасі є легкими та міцними, їх можна швидко та ефективно монтувати. Крім того, такі стіни можуть бути використані як проміжні, для зонування простору або для створення вбудованих меблів.
🌎 Які кроки необхідно виконати для монтажу гіпсокартонних стін на металевому каркасі?
Спочатку потрібно встановити металевий каркас, який буде служити опорою для гіпсокартону. Потім гіпсокартонні листи закріплюються на каркасі за допомогою саморізів. Після цього стикування листів обробляється шпаклівкою та шліфується для отримання рівної поверхні. Нарешті, гіпсокартон може бути оброблений за допомогою фарб або іншої декоративної обробки.