Опалення АГВ :: Ціни у Львові

073-023-41-53

АГВ опалення являє собою водогрійний апарат, що працює на газі. Його застосування не обмежена тільки опаленням житла, він також служить і для забезпечення споживача гарячою водою. Таке комбінування дозволяє суттєво економити паливо, знижуючи витрати на обслуговування системи. Даний апарат відмінно підійде для заміських будинків з площею не більше 110 м2. Сучасні моделі набагато досконаліші своїх попередників.

Принцип роботи АГВ

a1Пристрій водогрійного котла не відрізняється великою складністю, зовні він чимось нагадує самовар. У конструкції апарату передбачена труба. Простір між трубою і стінками котла заповнюється водою, яка є в даному випадку теплоносієм. Нагріте в камері згоряння повітря піднімається по трубі  і передає її стінкам теплову енергію. Труба в свою чергу, віддає тепло воді. Після того, як теплоносій нагріється, починається його циркуляція в системі опалення.

В даний час котли АГВ опалення забезпечені спеціальними датчиками, які контролюють кількість газу, що подається в камеру згоряння. Підставою для зміни інтенсивності подачі палива служить температура води в баку. Коли вона досягає певного значення, спрацьовує механізм, який перекриває доступ газу. Однак гніт не гасне і продовжує горіти. Як тільки температура води стає нижче норми, датчик включає подачу газу і знову починається нагрів котла. Автоматика котла працює вкрай ефективно. У випадках, коли гніт гасне, димохід забитий або тиск в мережах газопостачання занадто малий, спрацьовують датчики і робота апарату припиняється.

Експлуатація АГВ опалення

При обслуговуванні котлів такого виду слід дотримуватися деякі принципи. По-перше, котел повинен бути розташований в спеціально призначеному для цього приміщенні. По-друге, димохід повинен бути діаметром не менше 130 мм, його необхідно вивести назовні вище покрівельного матеріалу. Зовнішню ділянку і ділянку, розташовану на горищі, додатково гідроізольовують і утеплюють. Слід передбачити спеціальні кишені для того, щоб прочищати димохід від потрапив сміття.

Підключення АГВ опалення до мереж газопостачання проводять фахівці газового господарства. Вони проведуть всі необхідні заходи і поставлять котел на облік. Підводиму магістраль потрібно утеплити, щоб теплоносій, що надходить до опалювальних радіаторів, не остигав. Зворотну магістраль утеплювати не обов’язково.

a2У будинках, в яких влаштовано АГВ опалення з природною циркуляцією, необхідно обладнати котел нижче рівня розташування батарей. Зазвичай, його встановлюють в підвальному приміщенні або на першому поверсі в спеціально підготовленому поглибленні в підлозі.

Потрібно правильно розрахувати діаметр трубопроводу у відповідності з усіма сантехнічними вимогами. Важливо підібрати оптимальну величину ухилу головної магістралі. Зазвичай, робиться ухил в 1 см на 100 см довжини труби. Перш за все, це необхідно для поліпшення циркуляції теплоносія і виключення можливості утворення повітряних пробок в трубопроводі. Крім того, ухил дає можливість швидко злити воду в разі ремонтних робіт або припинення опалювального сезону.

Коли температура теплоносія стає нижче 50оС, на стінках труб може виникати конденсат, який скорочує термін служби опалювального обладнання. Варто також пам’ятати, що при такій температурі циркуляція води в системі неможлива і робота системи припиняється.

Недоліки АГВ опалення

Потрібно взяти до уваги деякі недоліки, перш ніж вибирати таку систему:

  • Даний вид опалення не передбачає регулювання температури в кожному приміщенні. В результаті економічність системи знижується, і ростуть витрати на обігрів.
  • АГВ опалення вимагає від власника чіткого розуміння всіх правил розведення системи.

Підвищити ефективність системи допоможе установка циркуляційного насоса на зворотній магістралі. В цьому випадку циркуляція теплоносія по трубопроводу буде інтенсивніше, що забезпечить рівномірний прогрів будинку.

Якщо в зимовий період будівля не експлуатується (наприклад, в дачному будинку), то доводиться зливати воду із системи, щоб не вивести вузли опалення з ладу. Уникнути цієї процедури можна, застосувавши в якості теплоносія антифриз. Однак потрібно пам’ятати, що антифриз – агресивна речовина, яка може понести за собою несприятливі наслідки, як для опалювальної системи, так і для здоров’я людини.

Сучасне АГВ опалення

На українському ринку можна зустріти прилад під назвою АОГВ-23,2-1. Він являє собою газовий балон для побутового обігріву будинку. Цей апарат відмінно підійде для опалення будівлі з корисною площею 150-190 м2. Існують моделі і меншої продуктивності, вони здатні обігріти будинок площею 100-150 м2. Ці два різновиди приладу відрізняються лише потужністю, в іншому ж вони майже однакові.

a3На даний момент налагоджено виробництво моделей з водяним контуром. Тобто даний прилад можна використовувати, як для гарячого водопостачання, так і для обігріву житла. Конструкція апаратів АОГВ відрізняється від традиційних котлів. Замість труби усередині апарату використовуються три спеціальні порожнисті секції, виготовлені зі сталі за допомогою особливої технології штампування. Секції розташовуються в котлі вертикально і об’єднуються в єдиний димохід, який виводиться на вулицю.

Зсередини апарат оперізує змійовик, який здійснює нагрів води для побутового використання. У самому котлі відбувається нагрів теплоносія для обігріву будинку. Таким чином, АГВ опалення виконує відразу дві функції. Також в конструкцію апарату включена інжекторний пальник, за допомогою якого здійснюється повне згоряння газу. Прилади з таким пальником прекрасно справляються зі своїм завданням навіть, якщо спостерігається низький тиск в газопроводі.

Автоматичне управління АГВ опалення

Завдяки новітній автоматиці здійснюється контроль над усіма процесами, що йдуть при нагріванні теплоносія. Блок автоматичного керування складається з декількох елементів:

  • Датчик наявності тяги в димоході;
  • Датчик температури води в котлі;
  • Близько запальника передбачена термопара, яка контролює горіння факела;
  • Клапан, що відповідає за подачу газу в апарат.

a4

Системи автоматичного управління АОГВ виключають роботу котла в разі виявлення будь-яких несправностей. Важливо правильно налаштувати блок автоматики для забезпечення ефективності обігріву житла.

Варто зауважити, АГВ опалення з’явилося ще в середині минулого століття. Воно дозволили вирішити проблему з відсутністю мереж центрального опалення у віддалених ділянках країни. Ефективна робота такої системи стала причиною великої її популярності в радянський період. Багаторічна експлуатація систем АГВ завоювала довіру серед величезного числа людей. Включення в конструкцію сучасних технологій і численні модернізації дають можливість використовувати таке опалення і сьогодні.

Головне в поводженні з котлом дотримуватися запобіжних заходів, щоб не виникло будь-яких проблем. Слід дотримуватися правил нормативних документів. Краще не випробовувати долю і запросити для монтажних робіт по влаштуванню опалювальної системи досвідчених фахівців. Тільки в такому випадку можлива правильна робота всіх складових АГВ, яка забезпечить комфортний мікроклімат в будинку.

АГВ опалення – багатофункціональна система, що дозволяє в свою чергу заощадити і ресурси, і корисний простір в будівлі. Вона здатна забезпечити споживача гарячою водою і служити в той же час джерелом тепла в будинку. Автоматичні системи контролю способи простежити за роботою системи без участі людини. Правильно налаштована автоматика здатна підвищити безпеку АГВ опалення та ефективність обігріву житла.