Щоб приступити до будівництва дерев’яного будинку у Львові на своїй присадибній ділянці, обміркуйте все добре, зважте всі плюси і мінуси. У дерев’яних будинків також є недоліки і переваги, про які потрібно знати заздалегідь. Вони допоможуть вам зробити правильний вибір.

Будівництво дерев'яних будинків Львів
1. Переваги будинків з дерева

Для того щоб ваш будинок простояв не один десяток років і не втратив своєї привабливості вибирайте такі породи дерев:

  • сосна;
  • ялина;
  • ялиця;
  • модрина.

Дана деревина не боїться вологи, а значить, конструкція прослужить довгі роки і не прогниє.

Будівництво дерев'яних будинків Львів

Будинки з дерева мають безліч переваг, на відміну від своїх бетонних або цегляних аналогів.

  • дерев’яні будинки дуже міцні та довговічні;
  • щільність дерева маленька: готова будова буде важити небагато;
  • в них тепло в зимову пору року;
  • зовнішній вигляд такого житла дуже гарний;
  • побудувати дерев’яний будинок можна швидко.

Будівництво дерев'яних будинків Львів

Напевно, найголовнішою перевагою дерев’яного будинку можна вважати його термостійкість. Якщо порівнювати таку конструкцію з цегляною, то дерев’яний будинок тепліше в п’ять разів: суворі зими нашого краю йому не страшні. А мешканцям такого будинку буде в ньому комфортно, затишно і, найголовніше, не холодно.

2. Недоліки дерев’яних конструкцій

  • З часом можливе загнивання;
  • дерев’яні бруси можуть деформуватися від вологості;
  • дерево – це легко займистий матеріал;
  • дерев’яна будівля з часом втрачає свій презентабельний зовнішній вигляд. Для продовження естетичних характеристик рекомендуємо періодично покривати захисними складами.

Але з цими недоліками можна справитися. Сучасна наука розвивається дуже швидко, тому на прилавках спеціалізованих магазинів ви можете знайти засоби, які допоможуть позбутися від різних жучків, вологості та ін.

Будівництво дерев'яних будинків Львів

3. Етапи будівництва дерев’яного будинку

Читачі часто задають нам питання: «Як зробити дерев’яний будинок своїми руками?» Починати будівництво дерев’яного будинку Львів потрібно поетапно, в логічно правильній послідовності. Професіонали радять здійснювати збірку будинку з колод в найсприятливіший період: з січня по березень. На ринку праці в цей час у робочих різної кваліфікації – найнижча зарплата через те, що пропозицій, як правило, дуже мало. Січень відмінно підходить для риття котловану: грунт, що змерзнув, не обсипається. На другому місці – серпень: земля повністю підсохне.

Будівництво дерев'яних будинків Львів

4.1. Крок № 1. Підготовка проекту

Без створення проекту неможливе будівництво: не має значення, зводите ви величезну садибу або однокімнатний котедж. Можна скористатися готовими проектами, а можна звернутися в спеціальну фірму, в якій досвідчені майстри вам допоможуть реалізувати всі ваші мрії про будинок на вашій присадибній ділянці.

Сучасні технології дозволяють побачити конструкцію в готовому варіанті ще до моменту початку будівництва, внести корективи, підібрати кращі будівельні матеріали і оформити всі необхідні папери. І, що важливо, розрахувати фінанси.

4.2. Крок № 2. Заливаємо фундамент майбутньої будови

Фундамент – це основа абсолютно будь-якого будинку: економити на ньому не варто. Якщо його залити неякісно і не дотримуючись норм, то через кілька років ваш будинок прийде в непридатність, перекоситься або навіть впаде.

Але перш ніж приступити до роботи, необхідно вивчити самостійно або замовити геологічні дослідження грунту (буває скелястий, хрящуватий, глинистий, торф’яної або піщаний), на якому буде зводитися конструкція. Зазвичай будівельники або самі господарі вибирають стовпчастий або гвинтовий фундамент.

Стовпчастий фундамент залити набагато швидше, при цьому він менш витратний і досить надійний. Для нього будуть потрібні готові ЗБ-блоки, камінь. Його можна зробити самостійно, без допомоги фахівців.

Будівництво дерев'яних будинків Львів

Що стосується гвинтового фундаменту, то його складно зробити людині – новачкові в будівництві. Зазвичай його вибирають в гірських і лісових місцевостях, на інших ділянках в ньому просто немає необхідності. Він набагато дорожче, ніж раніше розглянутий. На території, де буде зводитися конструкція, встановлюють палі. Їх необхідно опустити в землю майже на три метри. Потім їх заливають бетонним розчином і тільки після висихання приступають до верхньої, основної частини фундаменту.

4.3. Крок № 3. Вибір типу будови

Найпопулярніші будинки з дерева – це каркасні. Вони найдешевші. Квадратний метр такої будови обійдеться приблизно в 200 доларів. Якщо ви оберете оцилиндровані колоди, то заплатите за квадратний метр майже 300-350 доларів. Найдорожчими вважаються кленові бруси. Квадратний метр обійдеться майже в 500 доларів.

4.4. Крок № 4. Зведення стін

Стіни зводять не відразу. Необхідно дочекатися, поки всядеться і висохне фундамент. Якими будуть стіни майбутнього будинку, залежить від вашого особистого вибору. Вони можуть бути зроблені з круглої колоди, з осики або клена або ідеально обробленими.

Перед тим, як приступити до укладання стін, на всі бруси наноситься спеціальний склад для продовження терміну служби матеріалу.

Будівництво дерев'яних будинків Львів

4.5. Крок № 5. Спорудження даху

Після того, як стіни споруджені, можна приступати до спорудження даху. Форма даху повинна бути не тільки красивою і незвичайною, але і захищати будинок від опадів.

Насамперед – встановити стропіла, рейки, подбати про теплоізоляцію, а тільки після цього укладати покрівельний матеріал, під яким залишається зазор – 50 мм. З двох сторін (внутрішню / зовнішню) на нього укладаються пароізоляційна плівка та гідроізоляційні мембрани відповідно.

У будівельних магазинах представлено безліч різних видів перекриттів.

Будівництво дерев'яних будинків Львів

4.6. Крок № 6. Встановлення вікон і дверей

Вікна та двері (міжкімнатні та вхідні) замовляються заздалегідь. Як вони будуть відкриватися, і яка буде конструкція – продумується заздалегідь. Це потрібно для того, щоб в майбутньому вам було комфортно і зручно користуватися вікнами і дверима.

4.7. Крок № 7. Робимо підлогу і стелю

Зазвичай в дерев’яному будинку роблять все з дерева, це стосується в першу чергу підлоги і стелі. Пол повинен бути з міцного і надійного матеріалу (без дефектів, без сучків, що стирчать, і ін.). Погано оброблені дошки швидко прийдуть в непридатність і будуть причиною постійних скалок. Продумайте, щоб були заховані всі дроти.

Будівництво дерев'яних будинків Львів

4.8. Крок № 8. Внутрішнє оздоблення дерев’яного будинку

Власники дерев’яних будинків часто запитують, чи потрібно проводити оздоблювальні роботи всередині приміщення. Якщо ви побудували будинок з бруса або колоди, то не переживайте: внутрішнє оздоблення не буде потрібно. Усередині все буде цілком естетично. А ось якщо ви вибрали в якості будівельного матеріалу прості колоди, то всередині обов’язково потрібно буде зробити ремонт.

4.9. Крок № 9. Роботи над водною системою і каналізацією

Якщо ви будуєте будинок на місці старого, то проблем з каналізацією та системою водопостачання не виникне. А ось якщо конструкція зводиться на необжитій ділянці, то доведеться вкласти чималу суму, щоб обзавестися всіма комунікаціями і інфраструктурними рішеннями.

Будівництво дерев'яних будинків Львів

4.10. Крок № 10. Проводимо опалення

Опалення проводять в кінці, коли закінчили основні етапи будівництва. Зазвичай всі намагаються зробити теплу підлогу. Який котел встановити, вирішувати тільки вам. Певної думки з цього приводу немає. Комусь подобається газовий, а хтось вибирає електричний котел. Обов’язково перед установкою котла потрібно утеплити будинок і всередині, і зовні. Для цього придбайте спеціальні теплоізоляційні матеріали.

4.11. Крок № 11. Проводимо електрику

Що стосується проводки, то це завершальний етап будівництва. В архітектурному плані прописано, де повинні розміщуватися розетки, проходити провід і лампочки.

Потім можна приступати до внутрішнього оздоблення: пофарбувати підлогу, стелю і стіни лаком або олійною фарбою, опрацювати вентиляційну систему і багато іншого.

Побудувати дерев’яний будинок не так вже й складно. Головне, точно знати, що ви хочете і не поспішати.

Як формується кошторис на будівництво дерев’яного будинку

Будівництво дерев'яних будинків Львів

Застава правильно розрахованого кошторису – це грамотно розроблений проект. Який дозволяє побачити повну картину майбутніх витрат і робіт з будівництва дерев’яного будинку у Львові. На стадії проектування архітектором підбираються оптимальні розміри будинку, щоб мінімізувати число обрізків дерева і відповідно витрат на будівництво.

Розрахувати кошторис на будівництво без проекту можливо, але в процесі розрахунків доведеться намалювати план фундаменту, плани поверхів, плани перекриттів, план кроквяної системи. Крім того розібратися у всіх нюансах і вивчити чимало матеріалів.

Тобто в підсумку у вас на руках буде щось на кшталт проекту, за яким можливо побудувати дерев’яний будинок. Ось тільки велика ймовірність, що заощадивши на цьому етапі, ви зустрінетеся з грубими помилками в конструктиві або повною його відсутністю на етапі будівництва. Помилки виправляти завжди дорожче, тому щоб зберегти кошти, час і нерви, звертайтеся до фахівців.

Як розраховуємо кошторис ми

Кошторис розраховується нашим фахівцем по закінченню проектування архітектурної частини проекту. Поетапно розраховується необхідна кількість матеріалу на кожен етап робіт – від фундаменту до покрівлі. Виходячи з обсягів матеріалу і конструкції будівлі, розраховується вартість першого етапу робіт (фундамент, зруб, дах).

Будівництво дерев'яних будинків Львів

Маючи на руках всю необхідну документацію і розрахунки можна приступати до будівництва. Після зведення зрубу під дах можна приступати до опоряджувальних робіт, частину з яких можна робити в період інтенсивної усадки будинку. Вартість обробки безпосередньо залежить від обсягів і складності оздоблювальних робіт і обраних оздоблювальних матеріалів.

Інженерна частина будинку так само монтується згідно з проектом в період інтенсивної усадки будинку. Вартість інженерної частини залежить від складності робіт і вибраних матеріалів.

Підсумкова вартість будинку складається з перерахованих етапів і точно відбивається в кошторисі, який протягом будівництва буде у Вас на руках і Ви зможете відслідковувати всі витрати і етапи робіт згідно з кошторисом і проектом. Звичайно проект і кошторис не позбавляють Вас можливості внести зміни в процесі будівництва. Головне, щоб це не порушувало конструктиву будівлі.

Міфи про будівництво дерев’яних будинків

Будівництво дерев'яних будинків Львів

Існують міфи про дерев’яні будинки, які, як правило, є помилкою. Ми спробуємо зрозуміти причину недовіри людей, викрити найпоширеніші міфи про приватні заміські будинки з дерева.

Міф №1: Дерев’яні будинки не для цілорічного використання

Найпоширенішою помилкою є те, що багато людей думають, що дерев’яний будинок – це маленький літній заміський будиночок або звичайна дача, де неможна жити взимку через холод. Вони щиро вірять, що в дерев’яному будинку можна комфортно жити тільки тоді, коли на вулиці тепло.

Дерев’яний будинок часто асоціюється з невеликою дачею або каркасних будинком. У багатьох людей є заміські будинки, в які важко або навіть неможливо дістатися взимку.

Будівництво дерев'яних будинків Львів

Однак будинок з дерева може бути повноцінним житловим будинком, таким же як кам’яний будинок, дорогий котедж або звичайна квартира.

Сучасний дерев’яний будинок включає в себе всі блага цивілізації. Тут ви можете знайти панорамні вікна і двері, сучасний ламінат.

Будуючи дерев’яний будинок Львів – ви отримаєте комфортний, екологічний і безпечний будинок. Єдиною відмінністю буде матеріал стін – дерево, а не звичайна цегла або бетон.

Міф №2: Пожежонебезпека

Другою помилкою є міф про пожежонебезпеку дерев’яних будинків, про неможливість вибрати колір будинку і можливість появи комах (термітів). Всі ці питання вирішуються досить просто, але найважливіший з них як і раніше залишається пожежонебезпека.

Будівництво дерев'яних будинків Львів

В даний час існує велика кількість протипожежних просочень для дерева. Вогнебіозахист. Для запобігання виникнення пожежі або появи комах, деревина може бути оброблена антипиреном. Подивіться на цю проблему по-іншому: пожежа може трапитися в будь-якому будинку. Куріння в ліжку заборонено скрізь, це основне правило пожежної безпеки.

Часто люди бачать тільки негативні сторони дерев’яних будинків. Але є багато позитивних факторів. Всі ми знаємо, що дерев’яні будинки екологічно чисті. Однак мало хто знає, що в дерев’яному будинку немає необхідності встановлювати кондиціонер, оскільки в приміщенні є природна вентиляція. Будинок «дихає» самостійно.

Міф №3: Міцність дерев’яних будинків

Люди часто запитують: наскільки довговічні будинки з дерева? Можливо, був час, коли дерев’яні будинки не могли прослужити протягом тривалого періоду часу. Але сучасні технології дозволяють будувати дерев’яні будинки, які будуть стояти століттями. Вам просто потрібно знати, що будинок також потребує догляду, як і ваша квартира.

Міф №4: Дерев’яні будинки будуються довго

Для будівництва дерев’яного будинку у Львові, знадобиться багато часу. Загалом, можна сказати, що це не міф. Якщо ви вирішили будувати дерев’яний будинок, ви повинні розуміти, що дерев’яний будинок неможливо побудувати за місяць, і ціна за квадратний метр є недешевою. Необхідно найняти професійних будівельників, які нададуть вам повну інформацію про час і вартість.

Будівництво дерев'яних будинків Львів Будівництво дерев'яних будинків Львів

Висновок

Не варто вірити в усі чутки про недоліки дерев’яних будинків. Ви повинні вибрати компанію, у якої є велике портфоліо і позитивні відгуки, компанію з професійними будівельниками, які побудують якісний дерев’яний будинку для вашої родини.

Поширені запитання

📚 Які матеріали використовуються для будівництва дерев’яних будинків?

Для будівництва дерев’яних будинків використовуються різноманітні дерев’яні матеріали, такі як бруски, дошки, бруси, фанера та інші. Залежно від проекту та бюджету можуть використовуватися різні види деревини.

🌎 Які переваги мають дерев’яні будинки порівняно з будинками з інших матеріалів?

Дерев’яні будинки мають багато переваг, серед яких натуральність та екологічність матеріалу, хороші теплоізоляційні властивості, здатність до самовідновлення, швидкість будівництва, можливість змінювати архітектурний дизайн та ремонтувати будинок без великих затрат. Крім того, дерев’яні будинки створюють особливу атмосферу затишку та комфорту.