Демонтаж стін – як демонтувати перегородки?
При ремонті приміщення іноді доводиться робити перепланування, а в цей процес природно входить і демонтаж стін. Але з чого почати демонтувати стіни в приміщенні? Перш за все важливо пам’ятати, що спочатку необхідно грамотно від’єднати всі комунікації: теплові системи, електропроводку, водопостачання, радіопроводку. Потрібно пройти узгодження з перепланування, а можливо і з залученням спеціальних служб, адже при проведенні даних робіт треба відключати водопостачання і електроенергію у всьому будинку.
Якщо закінчені всі узгодження з перепланування приміщення і відключені комунікації, то можна починати займатися демонтажем стін. Здавалося б, що може бути простіше? Але від акуратного і грамотного усунення непотрібних перегородок залежить і трудомісткість подальшого ремонту.
Демонтаж несучих стін :: remontdim.lviv.ua
Стіни будь-якої будівлі можуть бути несучими та огороджувальними (перегородки).
Несучі стіни – це важливий елемент, який з’єднує фундамент і інші складові будови. Розпізнати таку капітальну стіну досить просто, але краще мати на руках документ, де є план приміщення. У квартирах як правило несучі стіни товщиною 30-40 см. На них спираються плити перекриття, всі зовнішні стіни є несучими (крім монолітних будівель із залізобетонних каркасів, колон і ригелів). Несучі стіни важлива складова цілісності всієї будівлі від цього залежить надійність і хороша стійкість будь-якої будівлі.
При демонтажі стін є одне важливе правило – «НЕСУЧІ СТІНИ чіпати не можна !!!».
Навіть улаштування невеликого отвору без підсилюючого каркаса в несучій стіні може привести до обвалення поверху і всієї будівлі.
Несучі стіни руйнують в крайньому випадку після отримання необхідного дозволу від відповідальних інстанцій і тільки за допомогою фахівців з розрахунком підсилюючих конструкцій! Самовільний демонтаж стін може призвести до обвалення будівлі і до летального результату не тільки виконавця, а й сусідів.
Підготовка до демонтажу міжкімнатних стін
Прийшов момент, коли необхідно займатися знесенням перегородок. Для цього спочатку потрібно зняти плінтуси, лиштви, а іноді і попередньо видалити штукатурку, щоб полегшити подальший процес демонтажу.
Для знесення будь-яких огорож потрібен інструмент. В даному випадку нам знадобляться: молоток, кувалда, обценьки, зубило, «болгарка», перфоратор, «правило». А також необхідно подбати про спецодяг: респіратор, окуляри, рукавички. Все це буде використовуватися в процесі роботи зі знесення всіх видів стін.
Краще не нехтувати технікою безпеки і підготуватися до роботи відповідально. Якщо чогось з інструментів немає, то потрібно це придбати, або взяти в прокат. Одяг та засоби захисту теж відіграють важливу роль, так як будівельний пил може потрапити і в очі, і в органи дихання, що не є корисним для здоров’я. Обов’язково в роботі потрібні захисні окуляри і респіратор. Це допоможе уникнути небажаних наслідків при застосуванні кувалди, «болгарки» та іншого інструменту.
При демонтажі стіни пилу буде дуже багато, ретельно упаковуйте речі і накривайте меблі ремонтної плівкою. Якщо є можливість краще винести все з приміщення, в якому демонтується стіна.
Демонтувати можна тільки огороджувальні стіни, які відділяють кімнати. Кожен вид має своє призначення, а демонтаж різниться за рівнем складності.
Демонтаж перегородок, які просто є огороджувальними, є більш простим і на нього легко отримати дозвіл. Структура їх тонша, але може бути і досить міцною, так як навіть такі перегородки іноді роблять з цегли та іншого міцного матеріалу, щоб поліпшити звукоізоляцію і міцність стіни.
Процес демонтажу стін
При демонтажі стін необхідно подбати про підлогове покриття. Якщо передбачається абсолютно точно підлогу поміняти, то можна не захищати її від падаючих цеглин. При досить хорошому паркеті, який планується використовувати і надалі, потрібно подбати про його захист від пошкоджень при руйнуванні стіни.
Руйнування будь-яких стін починають зверху. Якщо стіна стара і не міцна, то краще акуратно видалити погано закріплені елементи: цеглу, штукатурку, старий цемент. Треба пам’ятати, що демонтаж стін – це пильна робота. Перегородку або капітальну стіну, перед тим як руйнувати, потрібно змочити водою. Можна заважить і мокрою тканиною, щоб основний пил в неї вбирався.
Також важливо пам’ятати і про будівельне сміття. Тому треба підготувати великі і міцні мішки, в які будуть складені уламки стіни. Будівельне сміття треба прибирати в процесі демонтажу, щоб не розносити його по всій території приміщення. Демонтаж стін є важливою складовою перепланування в будь-якому приміщенні, і ставитися до цього процесу потрібно з усією відповідальністю.
Демонтаж бетонних стін.
Стіни з бетону зазвичай є несучими. Але якщо ні, з їх демонтажем теж можна успішно впоратися. Основними інструментами, при знесенні бетонних стін, є «болгарка», перфоратор або відбійний молоток.
За технікою безпеки повністю прибирати капітальну стіну не представляється можливим. Ділянка, яку планується знести, повинна бути добре підготовленоюдо ремонтних робіт. Тому рекомендується встановити тимчасові опори (балки) між підлогою та стелею, щоб виключити можливість непередбачених ситуацій під час демонтажу.
Спочатку потрібно розламати (або прорізати) плити до арматури. Потім треба змінити насадку (коло болгарки) і розпиляти сталеву арматуру. Звичайно, демонтаж бетонної стіни є більш копітким і тривалим, ніж знесення цегляної кладки, та й це завдання вирішується при належному старанні і умінні.
Поширені запитання
📚 Які інструменти потрібні для демонтажу бетонних перегородок?
Для демонтажу бетонних перегородок зазвичай використовують перфоратор, кувалду, молоток, бури, дискову пилку, а також бетоноріз.
🌎 Як демонтувати бетонну перегородку без шкоди для оточуючого приміщення?
Для демонтажу бетонних перегородок без шкоди для оточуючого приміщення необхідно використовувати професійний інструмент та матеріали, а також планувати роботу з урахуванням конструкції будинку та можливих наслідків. Рекомендується звернутися до досвідченого фахівця, який зможе провести демонтаж бетонної перегородки відповідно до всіх норм та вимог.