Самостійна шпаклівка стелі – справа серйозна і відповідальна, вимагає певних навичок, зусиль і терпіння. Але якщо є величезне бажання і всі матеріали, і інструменти під рукою – то виконати цю процедуру своїми руками можливо!

Шпаклювання стель Львів :: ЦіниДля чого потрібна шпаклівка? Такий матеріал дуже грубий і має меншу зернистість, а тому робить стелю ідеально рівною, гладкою, ліквідує дрібні тріщини і подряпини. Щоб згладити незграбні частини гіпсокартону – їх також шпаклюють, надаючи плавність вигинів.

Переваги шпаклівки

  • Вартість матеріалу по кишені кожній людині.
  • Можливість нанесення шпаклівки самостійно. Без залучення бригади майстрів.
  • Вільний продаж у роздрібній торгівлі.
  • Вибір будь-якого кольору і відтінку.
  • Будматеріал нетоксичний і негорючий.
  • Застосовується у всіх типах будівель.
  • Збільшує тепло-і звукоізоляцію приміщення.
  • Висока якість матеріалу.
  • Довгий термін експлуатації.

Виділяють кілька видів шпаклівки: стартова – для заповнення та усунення всіх нерівностей і фінішна – для остаточного вирівнювання поверхні. Перед тим як шпаклювати стелю під фарбування, потрібно прибрати старе покриття.

Підготовка стелі :: remontdim.lviv.ua

Шпаклювання стельДля видалення побілки або шпалер потрібно змочити поверхню водою за допомогою губки. Почекати хвилин 5-10 і почати знімати її шпателем. На величезних поверхнях краще це робити послідовно, почергово змочуючи невеликі ділянки стелі.

Фарбу зняти важче, але зробити потрібно обов’язково, інакше кінцевий результат буде неякісним. Потім стеля грунтується (краще двома шарами) і повністю просушується. Така технологія потрібна для зміцнення поверхні і кращого зчеплення з іншими оздоблювальними матеріалами. Грунтовка на пористих стелях скорочує витрату фарби, а також запобігає появі цвілі.

Буває так, що після зняття шпалер на поверхні ще є стара шпаклівка, яку потрібно зняти шпателем. Якщо на стелі є невеликі тріщини, то вони розширюються, шпаклюються, грунтуються і затираються наждаковим листом. Коли стеля приміщення нерівна, то її потрібно попередньо обштукатурити.

Вибираємо шпаклівку

Вона виготовляється на різній основі, відрізняється множинними характеристиками, має різні властивості. Для шпаклівки стелі потрібно вибрати матеріал відповідно до наявних умов в приміщенні. Для ванної кімнати потрібно водостійка суміш, інакше вона незабаром насититься вологою, розбухне і зашкодить фарбуванню.

Для інших кімнат підійде звичайна шпаклівка на основі гіпсу або цементу. Друга гірше наноситься, і вимагає більше часу на застигання. Обов’язково дивимося на маркування виробу, вологостійка – LR +, а проста – KR. Також необхідно придбати стартову і фінішну суміші.

Інструменти для роботи

Шпаклювання стель Львів

  • Шпателі різних розмірів (вузькі і широкі).
  • Будівельний міксер.
  • Ємність для розведення суміші.
  • Полутер металевий.

Іноді при шпаклюванні використовують капронову сітку з невеликими осередками для утримування обробної суміші. Великий шпатель повинен бути 35 см в ширину, а краще – 45 см. Маленький – 10 см.

Послідовність виконання робіт

Використовуючи будівельний міксер, можна якісно зробити однорідну масу без грудочок. Воду потрібно лити в ємність потроху, намагаючись отримати сметанообразну консистенцію. Отриманий розчин перед застосуванням потрібно ще раз перемішати.

Наносимо на стелю

  • Для всіх поверхонь процедура шпаклювання однакова.
  • Малим шпателем зачерпує трохи суміші і рівномірно розподіляємо по поверхні широко шпателя.
  • Потім консистенція наноситься на стелю тонким однорідним шаром.
  • Залишки знімаються вузьким інструментом в ємність.
  • Таким чином, робимо перший шар всій поверхні.

Шпаклювання стель ЦіниПісля повного висихання видаляємо всі нерівності шпателем або шкіркою. Чим більше нерівна стеля, тим більше буде потрібно шарів матеріалу. З кожним нанесенням потрібно прагнути вирівнювати поверхню по горизонталі.

Фінішний шар повинен бути більш тонким, ніж попередні. Шпаклювання проводиться швидко, щоб не дати суміші підсохнути по краях.

Широким шпателем наноситься шар консистенції і наступним рухом забирається все зайве, з зусиллям притискаючи інструмент до стелі.

Шпатель тримається перпендикулярно оброблюваній поверхні.

Остаточна обробка

Для шпаклювання стелі під фарбування раціонально вдатися до методу ошкурювання. Після висихання облицювального шару перевіряємо можливі нерівності за допомогою лампи.

Поширені запитання

📚 Що таке шпаклювання стель і як воно виконується?

Шпаклювання стель – це процес вирівнювання і заповнення нерівностей на поверхні стелі за допомогою спеціальних засобів – шпаклівок. Шпаклювання виконується після грунтування і перед фарбуванням або обклеюванням шпалерами.

🌎 Які види шпаклювальних засобів використовують для шпаклювання стель?

Для шпаклювання стель використовують різні види шпаклювальних засобів, такі як гіпсові, полімерні, алабастрові, цементні тощо. Вибір залежить від типу поверхні та мети ремонту. Найчастіше використовують гіпсові шпаклівки, які легко наносяться та шліфуються, є економічним варіантом і мають добру адгезію до поверхні.