Перед укладанням необхідно розвести плитковий клей в обсязі 2-3 кг. Це можна зробити вручну або з використанням електродрелі з насадкою-міксер. Далі в залежності від обраного типу розмітки необхідно укласти першу плитку. Для цього в відповідне місце на підлозі звичайним шпателем наноситься клей шаром близько 10 мм і рівномірно розрівнюється зубчастим шпателем. Площа нанесення повинна бути трохи більше площі однієї першої плитки.

Встановлення керамічної плитки на підлогу Львів :: ЦіниДалі на це місце вкладається плитка і рівномірно вдавлюється в клей на 2-3 мм, після чого необхідно за допомогою будівельного рівня перевірити горизонтальність укладання. Регулювати рівень плитки слід легкими постукуваннями гумовим молотком або ударами рукою.

Після першої плитки укладаються наступні, горизонтальність яких також слід перевіряти будівельним рівнем. Кожна плитка вдавлюється в розчин клею на 2-3 мм, а між самими плитками для створення рівного шва вставляються хрестики.

Якщо виявиться, що укладена плитка «завалилася» по горизонту або по відношенню до інших плиток, то її потрібно повністю відірвати від розчину, заново зробити подушку з клею, розрівняти шар зубчастим шпателем і знову укласти плитку на місце. Не допускається підкладання розчину по кутах плитки. Це може привести до її розколу під час експлуатації підлоги.

Якість укладання перевіряється простукуванням – звук удару повинен бути глухий. Після укладання кожних 1-1,5 м2 підлоги слід пластиковим шпателем очистити міжплиточні шви від зайвого розчину промити їх вологою губкою. Відкладати цю операцію не варто, так як клей досить швидко сохне, і вичистити його з швів через 3-4 години буде досить складно.

Повне висихання плиткового клею відбувається за 4-5 днів.

Підрізка керамічної плитки :: remontdim.lviv.ua

Як правило, при укладанні керамічної плитки на підлогу крайні ряди доведеться підрізати по ширині. Зробити це можна різними способами і інструментами, наприклад, плиткорізом або навіть болгаркою.

Затирка швів

Встановлення керамічної плитки на підлогуЗатирку швів керамічної плитки можна починати не раніше, ніж через 24 години після укладання всієї поверхні підлоги, так як потрібно дати застигнути плитковому клею, інакше його усадка призведе до розтріскування затертих швів.

Для початку необхідно розвести затирку в невеликої ємності до стану густої «сметани». Потім гумовим шпателем шви між плитками заповнюються затиркою. Шпатель слід рухати ялинкою по відношенню до шву з натисканням. Останній рух шпателя має бути по шву, щоб прибрати зайве.

Для вирівнювання затирочного шва можна використовувати невеликий шматочок круглого м’якого кабелю. Проводячи їм по шву, вирівнюється товщина шару затирання.

Залишки затирки можна змити вологою губкою через годину. Для кращого зчеплення затирання слід протирати шви кожні 3-4 години. Ця операція повторюється 2-3 рази. При цьому губка не повинна бути сильно мокрою.

Поширені запитання

📚 Який рівень складності монтажу керамічної плитки на підлогу?

Монтаж керамічної плитки на підлогу є складною роботою, яка вимагає певних навичок та досвіду в будівництві.

🌎 Які матеріали та інструменти необхідні для встановлення керамічної плитки на підлогу?

Для встановлення керамічної плитки на підлогу необхідні наступні матеріали та інструменти: керамічна плитка, клей для плитки, затирка, кросс-затиски, рівень, шпатель, пилка для плитки, лінійка, мірний лазер, інструмент для розмітки та інші ручні інструменти.