«Ламати – не будувати», – як стверджують будівельники. Однак, сенс в тому, що будь-який руйнівний процес в будівництві треба робити з розумом, щоб результат не виявився плачевним. Наша тема стосується демонтажу керамічної плитки, який не так уже й рідко доводиться застосовувати для видалення пошкоджених плиток – частковий демонтаж, або для підготовки поверхні при заміні старої плитки на нову, – повний демонтаж.

Видалення фрагментів покриття :: Ремонт квартир Львів

Демонтаж керамічної плитки Львів :: ЦіниКоли ремонт у будинку не запланований, а на стінах і на підлозі з’явилися потріскані плитки, їх можна замінити на нові. Якщо подібні запасні плитки у вас не збереглися, і купити їх неможливо, то зробіть панно з новопридбаних плиток, що гармоніюють з фоном.

Причин заміни плиток може бути кілька, наприклад, поломка труб, які знаходяться за гіпсокартоном, з укладеними на нього плитками. У будь-якому випадку, має бути видалення плиток, яке слід почати з вичищення, затирання по їх периметру за допомогою будь-якого інструменту, якщо вона м’яка. З твердої затіркою можна справитися невеликою болгаркою. Головне – не пошкодити нормальні плитки, які не потребують заміни.

Починається демонтаж з висвердлювання отворів в середині плитки, яка буде видалена. В отвір вставляють зубило і ударами молотка починають відколювати плитку по шматочках. Після видалення всіх фрагментів, молоток і зубило ще знадобляться для очищення поверхні від залишків клею, щоб вставлені нові плитки виявилися на одному рівні з сусідніми. Приклеювати їх краще на плитковий клей, який наносити на плитку, а не на стіну.

Видаляємо все – повний демонтаж

Перед повним демонтажем акуратно «розшивають» всі шви, особливо, якщо плитку вирішено зберегти. Це цілком можливо, якщо кахель покладений на плитковий клей. Цементно-піщана суміш майже не дає таких шансів.

Щоб зняти плитку дбайливо, треба застосувати металевий шпатель і невеликий молоток. Після того, як шпатель обережно просунуть за верхню частину плитки, треба не дуже сильно бити молотком, поки плитка не відійде від стіни. Клей також з акуратністю видаляють дощенту, яке зачищається крупнозернистою наждачним папером.

Демонтаж керамічної плиткиПовне руйнування кахельної плитки, без її збереження, на перший погляд, найпростіший процес. Але він має свої особливості. Професіонали використовують в таких випадках перфоратор зі спеціальною насадкою у формі лопатки.

При демонтажі плитки на стіні, бажано застосовувати підмостки, щоб кахель не сипався на обличчя. В обов’язковому порядку потрібно надіти на себе захисний костюм або комбінезон і окуляри.

Порада недосвідченому майстру: краще використовуйте ручний інструмент, щоб не довелося заново повністю відновлювати стіни після руйнівної сили перфоратора. До того ж його не можна застосовувати і в разі видалення плитки з гіпсокартону.

Повний демонтаж плитки закінчується, як завжди, очищенням частинок клею молотком і зубилом, а також підготовкою стіни до наступного облицювання.

Видаляємо плитку для підлоги

Демонтаж керамічної плитки ЛьвівНе дуже сильно зношену керамічну плитку для підлоги можна спробувати зберегти, щоб використовувати ще раз на дачі або, наприклад, в ландшафтному дизайні. Для цього треба вкласти чимало сил: по-перше, двічі змочити міжплиточні  шви водою і видалити затірку. Потім, використовуючи долото і молоток, простукати кожен окремий елемент облицювання до тих пір, поки не буде чути глухий звук, який сигналізує про те, що плитка почала від підлоги «відходити». Тепер її можна зняти і продовжувати роботу. В цьому випадку поверхня під кахлем пошкоджена мінімально і після невеликої підготовки, можна починати нову укладку.

Якщо ви задумали зберегти підлогову плитку на цементному розчині або повністю зруйнувати її перфоратором, то в тому і в іншому випадку допоможе тільки будівельник-професіонал.

Поширені запитання

📚 Які інструменти необхідні для демонтажу керамічної плитки?

Для демонтажу керамічної плитки необхідні наступні інструменти: молоток, зубила, шпатель, киянка, перфоратор, болгарка або пилка для металу.

🌎 Які кроки необхідно виконати перед демонтажем керамічної плитки?

Перед демонтажем керамічної плитки необхідно вимкнути електрику та газ, якщо це потрібно. Також необхідно зняти всі речі, що перешкоджають роботі. Потім необхідно захистити підлогу та стіни за допомогою покриття з поліетилену або іншого захисного матеріалу. При демонтажі керамічної плитки необхідно застосовувати захисне спорядження, таке як окуляри та рукавиці.