У сучасному світі ми вже нікого не зможемо здивувати модульною конструкцією будинку. Якщо розглядати класичне сприйняття подібної конструкції, то ми уявляємо собі будинок, що складається з окремих блоків, так званих модулів, до яких відносяться кімнати, поверхи та інше. В даний час модульними будівлями називаються і будинки з легких каркасних конструкцій.

Будівництво модульних будинків у Львові

Щоб точно розуміти, що це за конструкції, ви можете подивитися фото модульного будинку.

Будівництво модульних будинків у Львові

Як з’явилися такі будинки?

До найпростіших модульних конструкцій для проживання відносяться побутівки і вагончики для простих робітників. Спочатку тимчасові житлові кімнатки або побутівки замінювали перероблені під житло вантажні контейнери, які використовуються компаніями з перевезення вантажів по морю або залізниці.

Будівництво модульних будинків у Львові Будівництво модульних будинків у Львові

Для цього брали контейнер, призначений для утилізації і утеплювали його, обшиваючи зсередини звичайними простими листовими матеріалами, що робить придатними модульні будинки для постійного проживання.

Будівництво модульних будинків у Львові

Усередині в приміщення проводиться електропроводка, ставляться отвори для вікон і дверей. Якщо подібний перероблений контейнер з’єднати з іншими подібними конструкціями, ми отримаємо своєрідну багатоповерхівку, досить мобільну – її дуже просто розбирати і перевозити з місця на місце.

Будівництво модульних будинків у Львові

На сьогоднішній день модульний будинок змінився – для його споруди використовують не тільки такі вагончики, а й готові технології з каркасними конструкціями, які вже обшиті деревом або бляхою. Каталог готових будинків remontdim.lviv.ua допоможе вам візуально ознайомитися з усіма проектами, які існують.

Будівництво модульних будинків у Львові

Спочатку такі модульні конструкції використовувалися виключно для будівництва торгових комплексів, а також будівель промислового характеру. У зв’язку з тим, що індивідуальне будівництво зростає, з часом стали з’являтися і житлові будівлі, які побудовані за таким принципом.

Будівництво модульних будинків у Львові

Розглянувши різноманітні проекти подібних конструкцій, ви зрозумієте, що модульний будинок своїми руками – це нескладно.

Будівництво модульних будинків у Львові

Переваги модульних конструкцій

Модульні будинки – це збірні конструкції, які складаються з декількох частин. Різноманітні планування модульних будинків ви завжди можете побачити в каталогах. Подібні конструкції мають ряд переваг перед звичайними будинками:

 • вони дуже екологічні, так як при їх виробництві використовуються лише нешкідливі матеріали;
 • вони дуже стійкі до різноманітних негативних природних явищ;
 • завдяки таким конструкціям ви можете значно розширити основну будівлю – додати одну або навіть дві кімнати;
 • досить мобільні для перевезення в інші місця (при необхідності їх установки в іншому місці);
 • в них легко прокладати і встановлювати вентиляційні, сантехнічні системи і системи опалення; вони доступніші, ніж звичайні будинки. Завдяки невисокій вартості витрат на будівельні матеріали, ціна на такі конструкції часто в два, а то і три рази нижче, ніж на будинки з цегли або бетону;
 • завдяки своїй технології, модульні моделі практично ніколи не дають усадку;
 • модульні конструкції досить міцні і еластичні. Це дозволяє більше чинити опір до різноманітних сезонних зрушень грунту, а також адекватно реагувати на сейсмічні коливання землі;
 • їх легко і швидко монтувати і демонтувати.

Будівництво модульних будинків у Львові

Недоліки подібних конструкцій

Але як зазвичай буває, не все так просто з модульними будинками. При найближчому розгляді різноманітних проектів модульних будинків, крім ряду достоїнств, ми можемо знайти і деякі недоліки:

 • не надто герметичні;
 • мають погану шумоізоляцію (слід бути готовим до шуму від сусідів);
 • не всі подібні конструкції можуть бути мобільними;
 • при наявності хоча б найменшого браку при виробництві – вся конструкція може впасти. Слід враховувати, що всі комунікації під час монтування будуть запечатані всередині модульної конструкції і дістатися до бракованої деталі буде досить складно;
 • обмеження висотності – бажано, щоб будівля з модулями мало не більше двох поверхів у висоту; немає природної циркуляції повітря. Це зажадає додатковим встановленням різноманітних вентиляційних систем;
 • вони все-таки більше схожі на тимчасове житло, а не постійний будинок.

Будівництво модульних будинків у Львові

Будівництво модульного будинку і етапи

Практично будь-яке будівництво модульних будинків у Львові складається з декількох етапів. Для якісного будівництва необхідно дотримуватися коректного виконання всіх етапів.

Будівництво модульних будинків у Львові

Проект, погодження та затвердження по новій будівлі. На даному етапі необхідно узгодити всі побажання замовника. Обов’язково прописати габарити приміщення, планування, скільки буде поверхів, стиль будинку.

Будівництво модульних будинків у Львові

Провести дослідні роботи з вивчення грунту в планованому місці будівництва модульного будинку у Львові. При необхідності можна зробити фундамент (стрічковий або стовпчастий).

Будівництво модульних будинків у Львові

Виробництво і фінальна збірка модулів на майданчику. Доставка модулів на місце будівництва. Вивантаження блоків контейнерів, а також монтаж модульної конструкції.

Будівництво модульних будинків у Львові

Видалення містків холоду в місцях стиків модулів. Встановлення стикувальних планів (як всередині, так і зовні). Монтаж коника на покрівлі.

Будівництво модульних будинків у Львові

Підключення всіх необхідних комунікацій: світильники, розетки. Необхідно обов’язково пам’ятати про те, що вся проводка повинна бути закладена в гофровану одношарову трубку. Це дозволить при необхідності швидко прибрати запалення, в разі якихось поломок в електромережі.

Будівництво модульних будинків у Львові

При необхідності проведення оздоблювальних робіт (як зовні, так і в середині модульного блоку будівлі). Для оздоблювальних робіт (зовнішніх) найчастіше використовують елементи панелей, що мають стандартні розміри. Це дозволяє значно знизити грошові витрати на весь процес будівництва.

Будівництво модульних будинків у Львові

При внутрішній обробці необхідно зробити теплоізоляцію, яка буде монтуватися в несучі елементи, а також в перекриття і нижні частини модулів.

Будівництво модульних будинків у Львові

Сьогодні на ринку будівництва будинків існують компанії, які пропонують звести для вас модульні будинки під ключ з урахуванням всіх ваших побажань.

Будівництво модульних будинків у Львові

Сучасні модульні будинки, які призначаються як для тимчасового, так і для постійного життя в них, можуть проводитися в промислових умовах. При такій збірці завжди будуть дотримуватися всі сучасні технології будівництва подібних конструкцій.

Будівництво модульних будинків у Львові

Матеріали використовуються недорогі, але з високою якістю, екологічно безпечні, з тривалим терміном експлуатації. Будинки з таких конструкцій будуть служити прекрасним і комфортабельним житлом для своїх господарів.

Будівництво модульних будинків у Львові

Технологія будівництва модульних будинків

Часто виникає необхідність у швидкому зведенні будівель. Раніше цей процес міг розтягтися на кілька місяців і навіть років. Але сьогодні все інакше, адже з’явилися модульні будинки. Це сучасна технологія, що припускає оперативне будівництво без поглибленого фундаменту. При цьому якість таких конструкцій відмінна, а вартість невисока. Тож не дивно, що багато хто робить свій вибір на користь таких будівель.

Будівництво модульних будинків у Львові

Головні переваги в будівництві модульних будинків

Технологія зведення досить проста. Будівля створюється зі спеціальних панелей з герметичними сполуками. Ці блоки встановлюються на підготовлену поверхню або на полегшений фундамент. Тип основи залежить від того, яким буде об’єкт у висоту.

Будівництво модульних будинків у Львові

Після завершення монтажу, складна стартова обробка не потрібна, адже поверхня стін досить гладка. Така будівля готова до експлуатації відразу після закінчення робіт по підключенню комунікацій.

Сучасне будівництво модульних будинків у Львові виділяється такими перевагами:

 • блок-контейнери легко розбирати і монтувати повторно;
 • простий монтаж – є можливість встановлення без фундаменту;
 • оперативність – зведення в стислі терміни;
 • стійкість до перепадів температур – в разі необхідності, модульні будинки допустимо використовувати в будь-яких кліматичних зонах;
 • енергоефективність – товщина утеплення (мм) може становити 50, 80 і 100;
 • дотримання санітарних норм і вимог до пожежної безпеки;
 • просте підключення комунікацій;
 • відсутність необхідності в складній внутрішній обробці.

Ще одна перевага модульного будинку – доступна вартість. Крім відмови від капітального будівництва та скорочення витрат на матеріали, ви знижуєте витрати на проектування, створення фундаменту і інші процеси.

Сфера використання швидкомонтованих будинків

Будівництво модульних будинків у Львові

Такі будівлі універсальні і підходять як для ведення бізнесу, так і для проживання. Найчастіше будівлі швидкого спорудження будують для створення таких приміщень:

 • офіси;
 • торгові центри та магазини;
 • СТО;
 • складські приміщення;
 • медичні центри;
 • дачні будиночки і котеджі;
 • побутівки і житло для персоналу;
 • столові і міні-кафе;
 • будинки при будівельних майданчиках;
 • інші приміщення.

Як бачите, сфера використання модульних конструкцій обмежена тільки фантазією клієнта. Ці будівлі підходять як для ведення бізнесу, так і для створення комфортабельного житла.

Етапи будівництва модульних будинків

Процес зведення не займає багато часу. Швидкість буде залежати від обсягу робіт і від підготовки бригади будівельників. Природно, якщо ви вирішите зробити все своїми руками, то терміни збільшаться. Тому краще відразу звертатися до досвідчених фахівців. Вони виконують роботи за допомогою спецобладнання.

Професійне будівництво модульних будинків у Львові під ключ передбачає такі етапи:

 1. Проектування. Плануються всі деталі, уточнюється призначення і максимальні навантаження. Також вибирається тип будинку швидкого спорудження.
 2. Заміри. Уточнюється розташування майбутнього будинку на ділянці. Проводиться розмітка.
 3. Заводський. Виробництво блок-контейнерів для модульних будинків займе трохи часу – терміни залежать від обсягу і складності технічного завдання.
 4. Доставка. Перевезення блоків з заводу на об’єкт виконується строго на спецтранспорті та займає кілька діб.
 5. Підготовка основи. Для одноповерхових конструкцій досить очистити ділянку. Для спорудження в 2-3 поверхи процес трохи ускладнюється. Адже той факт, що об’єкт більш високий, передбачає збільшення навантаження на основу. Тому необхідний полегшений фундамент.
 6. Монтаж. Встановлюються стіни, і підключаються комунікації. Тепер модульний будинок готовий до експлуатації!

Технологія досить проста. Незважаючи на це, спорудження буде теплим і затишним. При цьому вартість конструкції такого типу невисока. Ви отримуєте розумну економію.

Характеристики та технологія збирання

Будівництво модульних будинків у Львові

Блок-контейнери відповідають санітарним нормам і вимогам пожежної безпеки. Процес їх встановлення досить простий. Але все ж існує стандартна технологія збірки модульних будинків:

 • зняття заводської упаковки;
 • збірка каркасу для модульного будинку;
 • монтаж стінових сендвіч-панелей;
 • встановлення блоків з вікнами і дверними отворами;
 • підключення комунікацій і додаткового обладнання;
 • облаштування інтер’єру.

Модульний будинок: чому це модно

Будівництво модульних будинків у Львові

Модульний будинок – одна з останніх новинок в будівництві приватних житлових приміщень. Це нагадує покупку готового будинку в магазині, як би дивно це не звучало. І дійсно, після того, як ви визначитеся з розмірами, кількістю кімнат і іншими важливими аспектами, будинок привезуть вам на ділянку і, в середньому, протягом двох днів встановлять – швидко, якісно, ​​недорого і дуже модно. Модульний будинок під ключ – це реальність нашого часу.

Будівництво модульних будинків у Львові

Модульний будинок: як це працює

Будівництво модульних будинків у Львові

Модульні каркасні будинки починаються з секцій, кожна з яких – кімната, кухня, санвузол або тераса. Кожен модуль самостійний сам по собі, оснащений усіма необхідними комунікаціями, утеплений і практично готовий до експлуатації. Кількість кімнат і площу ви обираєте самостійно, в залежності від ваших потреб. Також потрібно визначитися: призначений модульний будинок для постійного проживання або тільки на теплу пору року. Якщо перший варіант, то секції будуть додатково утеплятися.

Будівництво модульних будинків у Львові

Вирішивши, в якій комплектації буде ваш майбутній модульний будинок, ви укладаєте договір з компанією, що спеціалізується на даних будівлях. Десь протягом місяця (а буває і швидше) модулі будуються на заводі, а потім, як конструктор, збираються в повноцінний будинок, встановлюються якісні склопакети, проводиться електрика та інші комунікації. Все, можна заселятися!

Будівництво модульних будинків у Львові Будівництво модульних будинків у Львові

Переваги модульного будинку

Будівництво модульних будинків у Львові

Плюсів дійсно багато. І ось найістотніші:

·        Стильний сучасний дизайн

Величезні панорамні вікна, дерево, лаконічна форма – дуже свіжо і актуально. Якщо готовий проект модульного будинку вас не влаштує, то будівельна компанія піде назустріч і сконструює модулі за вашим індивідуальним замовленням.

Будівництво модульних будинків у Львові

·        Якість

За рахунок того, що модульні будинки під ключ збираються на заводі, в умовах повного технічного оснащення, конструкції виходять міцними і рівними.

Будівництво модульних будинків у Львові

·        Швидкість

Якщо підготуватися заздалегідь і замовити проект модульного будинку не в сезон (який, як правило, весна-літо), заселитися в новй будинок можна раніше, ніж через місяць.

Будівництво модульних будинків у Львові

·        Вартість

Відсутність фундаменту в звичному розумінні і практично безвідходне виробництво сильно зменшує вартість модульного каркасного будинку. Невелика споруда може вкластися в 80 тис. гривень, а будинок більше 100 квадратів вийде за ціною однокімнатної квартири.

Будівництво модульних будинків у Львові

·        Будинок можна збільшити

У будь-який момент можна замовити ще один-два модулі для розширення житлоплощі. Їх також привезуть і «вмонтують» в готовий модульний каркасний будинок.

Будівництво модульних будинків у Львові

Модульний будинок – відмінне рішення, як для невеликого дачного будиночка, так і для капітальної житлової будови. Важливо знайти будівельну компанію з хорошими відгуками і репутацією. На спеціалізованих виставках можна подивитися, як виглядають такі будинки зовні і всередині, особисто оцінити дизайн і дізнатися всі тонкощі монтажу.

Будівництво модульних будинків у Львові