Підготовка стін для облицювання і укладання керамічної плитки складається з декількох етапів: очищення поверхонь від залишків цементного розчину, від виступів і напливів, в загальному, поверхня повинна бути рівною, інакше виникнуть проблеми з укладанням кахлю. Якщо стіни пофарбовані фарбою та іншими речовинами, то все це необхідно зняти, так як фарба може відходити від стіни і буде неприємно, коли разом з нею буде відходити і плитка. Якщо поверхня гладка, то обробляємо її наждачним папером для кращого зчеплення плиткового клею з поверхнею. Кам’яні або цегляні стіни часто мають безліч дефектів, які необхідно прибрати за допомогою штукатурки. Штукатурити необхідно піщано-цементним розчином в співвідношенні 4: 1.

Як правильно покласти стяжку на підлогу

Вирівнювання поверхні під керамічну плитку Львів :: Ціни

Якщо на підлогу необхідно укласти стяжку, то це робиться в такий спосіб. Сама стяжка складається зі звичайного піщано-цементного розчину. В основному вона призначена для того, щоб вирівняти підлогу. Товщина залежить безпосередньо від того яке на яке перекриття буде стяжка укладатися. Якщо бетонні перекриття, то досить буде 15 – 20 міліметрів. Якщо ви збираєтеся укладати стяжечку на ізоляційні матеріали, то спочатку необхідно покласти армуючи сітки і тільки після цього заливати розчин, товщина якого повинна бути не менше 40 міліметрів. Звичайно для найбільш рівного ефекту необхідно встановити маячки.

Штукатуримо і вирівнюємо стіни

Для штукатурення стін під облицювання плиткою, також необхідний піщано-цементний розчин, який якнайкраще підходить потім для облицювання керамічною плиткою. Тим більше, що інгредієнти, які необхідні для цього найбільш дешеві, а пісок взагалі безкоштовний дар нашої Землі – матінки. Для виконання робіт, нам необхідні: великий таз в якому будемо замішувати розчин, штукатурний ківш, кельму і правило – це рейка якою ми будемо знімати зайвий розчин. Так само самому можна виготовити так звану заготовку, що б підібратися до тих місць, де у вас проходять труби. Для того щоб перевірити якість виконання роботи після завершення, необхідний або 2х метровий рівень, або рівна рейка. Все, заздалегідь підготувавши, переходимо безпосередньо до роботи.

Для того, щоб ваша штукатурка відмінно лягла на стіну, обов’язково змочіть добре цегляну кладку водою. Це є важливою процедурою, особливо для стін з червоної цегли. Він моментально вбирає в себе вологу, і штукатурка просто буде сохнути у вас на очах і буде непросто з нею вам працювати. На силікатну білу цеглу можна спочатку нанести ріденький як сметана розчин, і тільки після його підсихання наносити штукатурну суміш. Біла цегла має таку структуру, що штукатурна суміш, яка наноситься, трохи сповзає, і після попередньої обробки стін це відбуватися не буде. Після того, коли ви нанесли тонкий і перший шар, залишимо його трохи підсохнути і переходимо на іншу стіну. Приблизно через півтори, дві години накладаємо другий шар. Якщо у вас є необхідність в нанесенні товстого шару штукатурки, то краще за все цю процедуру розтягнути на 2 або 3 дні.

Вирівнювання поверхні під керамічну плиткуСам принцип нанесення штукатурки такий. Набираємо в ківш розчин і різким кистьовим рухом кидаємо на стінку. До ковшу, звичайно, необхідно трошки пристосуватися, можна і кельму для цього використовувати. Дана процедура вимагає трохи досвіду. Для тих, хто це робить вперше, є можливість попрактикуватися і потренуватися і потихеньку станете справжнім професіоналом в цій справі. І тут зовсім не важливо скільки помилок ви допустите, по-перше ви це робите для себе, по-друге це економія грошей, по-третє завжди приємно зробити щось своїми руками.

Коли ви досягли того, що шар нанесеної вами штукатурки починає виступати за раніше встановлені маяки, беремо в руки алюмінієву рейку і починаємо потихеньку прибирати надлишки розчину. Прилаштовуємо реєчку до маячків і акуратно притискаючи, починаємо протягувати її знизу вгору по невеликих ділянках. Тим самим починаємо вирівнювати стіну по маяках. Всі надлишки штукатурки, які зібралися на рейці, скидаємо в відро. І так поступово переходимо від стіни до стіни.

Простягнувши рейкою всі стіни, можна побачити, що залишилися невеликі западини і ямки в шарі штукатурки. Так само їх закидаємо ковшем або шпателем, можна кельмою – це ви вибирайте самі. І знову починаємо знімати всю зайву штукатурну суміш зі стіни нашою рейкою. Хочеться звернути вашу увагу на те, що знову це необхідно проробляти від низу до верху. Що б розчин штукатурки не тягнувся за рейкою, а зрізався, проробляємо це все разом з легкими рухами вправо – вліво.

Всі невеликі похибки, які залишилися після другого проходу рейки замазуємо ріденьким розчином і знову починаємо зрізати надлишки. І так робимо до тих пір, поки не доберемося до верху стіни. Зауважте, що працювати відразу на всій стіні не обов’язково. Роблячи ділянку між одних маяків, тим самим ми даємо час підсохнути і схопитися інший ділянці. Всі місця, які залишилися під стелею, краще робити на наступний день, так як при роботах з вирівнювання та зрізання надлишків розчину, рейку необхідно вести строго вертикально притиснувши до висохлої обштукатуреної стінці.

Як правильно заштукатурити стіни в складних місцях

Так, думається, що багато хто стикався з такою проблемою, як заштукатурити рівно і красиво біля і під трубами. Всі ці місця і називаються проблемними і складними. Що робити і як в цих місцях штукатурити, зараз ми вам розповімо. Спочатку виготовте шаблон, без нього нічого у вас не вийде. Його можна виготовити з рівного шматка дошки, з металу або жерсті. Загалом з того з чого вам буде простіше.

Під трубами якщо є відстань в пару сантиметрів, то можна користуватися невеликим куточком. Тому як туди дуже важко підібратися.

Вирівнювання поверхні під керамічну плитку ЛьвівШтукатуримо і вирівнюємо кути

Тут хочеться сказати наступне: «Рівний і красивий кут – це прикраса для всього приміщення, а якщо він виконаний своїми руками, то це ще й самоповага, і гордість господаря в квартирі».

Всі ділянки, які знаходяться в кутах, слід штукатурити в найостаннішу чергу. Зазвичай це неоштукатурені відстані в 15 або 20 сантиметрів. Саме виконання цієї роботи вимагає величезної акуратності. Одну зі сторін кута можна обробити одночасно з основною стіною, а іншу сторону обробляємо після того, як висохне перша. Але якщо ви відчуваєте в собі впевненість, то можна це виконувати одночасно. Принцип роботи, як і при роботі зі стінами, накидаємо розчин, знімаємо надлишки штукатурки рейкою проводячи і притискаючи її до маяків. Для того, щоб вийшов гарний акуратний і рівний кут, зріжте під кутом один з країв рейки. Це допоможе вам не чіпляти суміжну стіну.

В кінці приставляємо рейку в самий кут і легенько можна вгору і вниз потерти. Це дасть вам чітку лінію кута, а головне він буде ідеально рівним. І це буде завершальною дією в роботі з кутами. Після виконання робіт, приставляємо рейку до стіни і дивимося, що нерівностей і прогинів у вас немає, а значить, що ви зробили все правильно, і можете починати собою пишається.

remontdim.lviv.ua

Дану стіну ми готували для керамічної плитки, тому ми спеціально не досягали гладкої поверхні в штукатурці і не діставали маяки. Всі дрібні відколи або нерівності ніяк не відбиваються на загальній площині стіни і ніяким чином не вплинуть на якісне укладання керамічної плитки. На цьому етапі, підготовка стін для керамічної плитки повністю завершена. Залишилося тільки нанести ґрунтовку і приступати до укладання плитки.

Поширені запитання

📚 Чи необхідно вирівнювати поверхню перед укладанням керамічної плитки?

Так, перед укладанням керамічної плитки необхідно вирівняти поверхню. Нерівна поверхня може призвести до вигину плитки, її тріщин та зламів. Найкраще вирівнювати поверхню за допомогою цементної стяжки, яка забезпечить рівномірний та міцний шар для укладання плитки.

🌎 Які інструменти потрібні для вирівнювання поверхні під керамічну плитку?

Для вирівнювання поверхні під керамічну плитку потрібні такі інструменти, як рівень, шліфувальна машина, кілька відрізних ножів, зубчасті гладильні лопатки, мішок цементної суміші та вода. Рівень використовується для вимірювання нерівностей, шліфувальна машина – для зняття старої поверхні, ножі – для вирізання частин плитки, а зубчасті гладильні лопатки – для нанесення цементної суміші та укладання плитки.