Плани сучасних будинків Львів припускають ретельно продумане планування і використання сучасних будматеріалів. Майбутні власники повинні визначитися з наступним мінімумом питань:

Погляд на земельну ділянку

Перед тим, як зайнятися проектуванням (або переплануванням, якщо за основу береться типовий проект), фахівець повинен ознайомитися з генпланом ділянки і оглянути її.

Візуальний огляд з вивченням результатів інженерно-геодезичних і геологічних вишукувань дозволить визначити тип ґрунту, глибину залягання підземних вод, величину кута нахилу ландшафту. Також на плані треба відзначити розташування найближчих комунікацій і дерев. Отримана інформація допоможе:

 • розташувати будинок в існуючому ландшафті;
 • оптимально розмістити внутрішні приміщення;
 • облаштувати прибудинкову територію.

План сучасного будинку Львів

Складний ландшафт – елегантне рішення проекту сучасного будинку

Особливості ділянки можуть впливати на вибір проекту. Приватний будинок з плоскою покрівлею гармонійний на відкритому просторі з просторим внутрішнім двором. Для невеликої ділянки підійде план сучасного будинку Львів з мансардою.

Азбука проектування

Вивчивши можливості ділянки, можна приступати до складання проекту. Великий вплив надасть призначенням будинку; він повинен відповідати способу життя господарів. Якщо планується періодичне використання (вихідні, сімейні свята, відпустка), це неминуче позначиться на плануванні і функціональності, допоможе заощадити на матеріалах при будівництві.

Житло для постійного проживання потребує зонування. Проекти котеджів в сучасному стилі повинні передбачати:

 • зону відпочинку, господарську частину, можливо, місце для домашнього офісу;
 • повноцінне опалення, систему каналізації;
 • гараж і льох.

Таке житло повинно витримувати непередбачені погодні примхи цілий рік (кліматичні умови часто визначають вибір матеріалів). У продуманому плані сучасного будинку Львів присутні всілякі стильні рішення – панорамні вікна на першому поверсі, асиметричний фасад, тераса з полегшеними скляними бортами, сталеві конструктивні елементи. Досвідчений архітектор зможе, враховуючи побажання замовника, створити ефектний зовнішній вигляд в сучасній стилістиці.

План сучасного будинку Львів

Гараж в сучасному проекті

Кошторис

Вартість будівництва в першому наближенні стає зрозумілою після вибору проекту і попереднього підрахунку витрати будівельних матеріалів. Ця інформація відображається в кошторисі. Вона необхідна для контролю витрат, термінів і якості будівельних робіт; це зручний фінансовий інструмент, що описує:

 • Вартість основних будівельно-монтажних етапів: земляні роботи, нульовий цикл, кладку, покрівельні роботи, інженерні мережі.
 • Крім витрат на матеріали, в кошторисі прописуються накладні і транспортні, а також непередбачені витрати.
 • Окремо може обумовлюватися підготовка будівництва (геодезичні та геологічні роботи, демонтаж існуючих конструкцій).

На замітку! Сучасні котеджі зводять із застосуванням інноваційних розробок, що дозволяє економити час і ресурси. Але при цьому завжди треба пам’ятати, що вартість будинку і ціна його експлуатації часто знаходяться в прямій залежності. Якщо зараз використовувати більш якісні матеріали, то переплата буде тільки один раз, а економія на тому ж опаленні протягом усього терміну експлуатації будинку.

Цікаві проекти будинків з клеєного бруса

Плани сучасних будинків Львів з клеєного бруса розробляють під конкретні потреби і смаки, тому рішення бувають спірними.

Ідеальний будинок для одного господаря не обов’язково повинен викликати захоплення у всіх: іноді використовується нестандартна обробка, незвичайні рішення в плануванні, оформленні, технічному оснащенні. Майбутній власник часто не тільки ставить завдання, а й коригує ескізи, додає побажання. Саме участь замовника і його сім’ї в розробці робить деякі індивідуальні проекти будинків з клеєного бруса такими незвичайними.

План сучасного будинку Львів

Наприклад, один з проектів може здатися складним, але замовнику сподобався саме такий варіант:

В котеджі на 770 м² передбачено сім камінів – багатьом здається, що це перебір. Але замовник хотів в кожній точці бачити живе полум’я, тому архітектор вніс в план каміни і розташував їх максимально органічно.

У планах сучасних будинків Львів з клеєного бруса зустрічаються несподівані елементи.

Індивідуальна розробка планування і дизайну відкриває повну свободу для творчості – в конструкцію можна включити будь-які нестандартні рішення.

Ось приклад складного і нестандартного проекту, який відрізняється від інших відразу за декількома пунктами:

 • Багатоскатна покрівля. Щоб втілити ідеї архітектора і замовника, довелося внести в проект більше 20 скатів покрівлі, звести їх в єдину систему, продумати конструкцію.
 • Використовується клеєний брус з перетином 240 × 270 мм. У remontdim.lviv.ua це найбільший розмір, «брус-велетень».
 • «Незручні» для будівельників кути в плануванні. Складні елементи вирізалися в заводських умовах, щоб при складанні не виникало проблем.
 • За планом сучасних будинків Львів на терасі встановлено джакузі. Для України це нестандартне рішення, хоча в Фінляндії джакузі на вулиці – модна фішка, яку замовляють власники заміських будинків.

План сучасного будинку Львів

Проект з джакузі на терасі

 • Планування і деталі схвалені замовником. У 2021 році будівельники закінчать роботу і можна буде приймати перші ванни на свіжому повітрі.

Індивідуально можна розробити ідеальний будинок для відпочинку

Не завжди заміський будинок призначений для тихого сімейного життя: іноді власники планують відпочивати на природі галасливими компаніями, приймати гостей або здавати котедж для проведення заходів і корпоративних вечірок.

План сучасного будинку Львів

Цей коттедж – приклад розробки проекту для відпочинку великої компанії. Все тут розраховане на прийом гостей: гараж і навіс на чотири автомобілі, великий басейн, сауна і зона відпочинку, більярдна, тераса, вітальня площею 62 м² з повним другим світлом. Додатковий обсяг дає антресоль, з якої починається другий поверх будівлі.

Коли потрібно врахувати потреби кожного члена сім’ї, виходять найцікавіші проекти

Якщо замовник приходить з конкретними запитами, працювати одночасно і простіше, і складніше: відразу зрозуміло, що хоче побачити майбутній власник будинку, але виконати і органічно об’єднати вимоги в одній споруді буває проблематично.

План сучасного будинку Львів

В цьому котеджі детально продумані заняття і захоплення хозяев

Особливості планування:

 • Просторий гараж на три автомобілі.
 • Майстерня з вбиральнею, каміном, власним санвузлом. Господар може проводити тут багато часу, помитися і переодягтися після роботи.
 • Два входи: парадний (ганок) і додатковий – через гараж. У тамбурі чорного ходу передбачена мийочна і гардероб, щоб можна було зняти брудний одяг і взуття після полювання, робіт в саду.
 • У кожній з чотирьох спалень – власний санвузол.
 • Кабінет на два робочих місця.
 • Спортзал на 59 м². Площі досить для рухливих ігор і установки потрібного комплекту тренажерів.
 • Кімнати для ігор та занять на другому поверсі. Дітям не доведеться робити уроки у вітальні або спальні.
 • Окреме приміщення пральної, білизняної.

Цей план сучасного будинку Львів показує грамотний поділ простору за призначенням. У плануванні передбачені господарські та загальні приміщення, у кожного члена сім’ї є свій затишний куточок з продуманим сценарієм використання.

Іноді нестандартним будинок робить оформлення кімнат

Дизайн приміщень впливає на сприйняття менше, ніж зручне планування і грамотно продумана архітектура.

План сучасного будинку Львів

Зверніть увагу на поєднання архітектури і дизайну: при розробці інтер’єру виділені елементи дерев’яного будинку, органічно розташовані меблі, вибрані оригінальні освітлювальні прилади. Дерев’яні стіни відмінно виглядають в такому оточенні, підкреслюють природність і спокійну атмосферу житла.

Як зробити індивідуальний проект будинку

План сучасного будинку Львів. Зараз, існує дуже багато типових проектів будинків, котеджів, які відповідають за всім побажанням і параметрам своїх майбутніх господарів, але що робити, якщо типові проекти будинків, котеджів вам не підходять? Що якщо ви хочете зробити індивідуальний проект будинку, у вас є бажання самостійно взяти участь в проектуванні свого майбутнього будинку.

План сучасного будинку Львів

Індивідуальний план сучасного будинку, як зробити, з чого почати?

Отже що потрібно вам для початку роботи. Порахувати всіх проживаючих людей і вихованців в будинку постійних і тимчасових. Індивідуальний план сучасного будинку Львів, котеджу буде розраховуватися з кількості всіх жителів в ньому і відповідно від цього параметра буде залежати загальна площа проекту і кількість приміщень. Оптимальним для проживання 1-єї людини вважається приблизно 30 метрів квадратних. Відповідно цю цифру ви будете множити на кількість членів вашої родини. Слід врахувати загальні побажання всіх учасників вашого майбутнього проекту будинку, всі побажання краще записати в блокнот.

Що вам знадобиться при плануванні

При створенні індивідуального плану сучасного будинку Львів, котеджу, вам знадобиться: Основні побажання і кількість майбутніх мешканців будинку. Вибрати чи буде у вас підвальне приміщення, визначити його призначення. Спланувати перший поверх, зробити зонування приміщень. Визначити де буде розташовуватися камін, сходи, вхідні групи. Спланувати подальші поверхи з урахуванням побажань всіх членів сім’ї. Не забути про додаткові «корисні» приміщення: комори і т.п.

Далі, візьміть аркуш паперу і почніть малювати ваш майбутній індивідуальний план сучасного будинку Львів в лінійних розмірах, постійно вдосконалюючись до потрібних вам дрібниць гортаючи схожі проекти будинків, котеджів в інтернеті або журналі. З отриманими результатами звернутися в архітектурну компанію для коригування та внесення змін у проект з професійної точки зору.

План сучасного будинку Львів
Зонування простору

Традиційно площа розбивають наступним чином:

Підвальне приміщення

Якщо є підвальні приміщення, то туди підводять всі комунікації, побутові приміщення, різного роду сховища, спортзал, сауну, кімнати розваг і т.п. Підвал це дуже функціональне і зручне приміщення.

Перший поверх

На першому поверсі зазвичай розташовуються кімнати загального користування: вітальні, кухні, холи, ванні кімнати, вбиральні. У проекті можна передбачити виходи в гараж, терасу, задній двір.

Другий поверх

На верхніх поверхах розташовують кімнати відпочинку: спальні, дитячі кімнати, гостьові кімнати, робочі кабінети, якщо у вас кілька дітей, то обов’язково потрібно врахувати, що кожній дитині знадобиться окрема кімната, бажано з гардеробною, так як в процесі накопичиться багато речей і їх потрібно кудись буде розмістити. Всі майбутні кімнати в вашому індивідуальному плані сучасного будинку Львів прагніть проектувати ближче до квадратної “правильної” формі і у вас не виникне питань з розміщенням меблів.

Гардеробні, ніші

Цікаво поєднуються стіни закругленої форми у віконних прорізів як би виступають назовні будинку. Деякі арки дають додатковий простір і створюють незвичайність кімнат і їх затишок. При створенні індивідуального проекту будинку або котеджу не можна забувати про окремі підсобні приміщення, де ви будете зберігати речі, що не використовуються тимчасово. До таких кімнат відносять: гардеробні шафи, передпокої, ніші, розташовувати їх можна там, де це буде зручно вам і вашій родині в процесі експлуатації будинку, якщо ваш будинок буде розташовуватися в місці з мінливим кліматом то обов’язково врахуйте вхідну групу тамбур, він буде захищати ваш будинок від вуличного бруду восени, а взимку від холодного потоку вітру.

План сучасного будинку Львів

При індивідуальному проектуванні будинку, котеджу не можна забувати і про домашніх вихованців, подбайте про них заздалегідь і подумайте як правильно зонувати для них простір на стадії проекту.

Порада: Важливим елементом при складанні плану сучасного будинку Львів є підйом на верхні поверхи – сходи. Ретельно подумайте, де вони буде перебувати і в якій техніці виконання вони будуть виконані, сходовий проліт при неправильній організації “з’їсть” велику кількість квадратних метрів і принесе масу незручностей.