r183Гіпсокартон – один з найпопулярніших обробних матеріалів, який найчастіше використовується для внутрішніх робіт. Його використовують не тільки для вирівнювання стін, але і для монтажу конструкцій різної складності, які застосовуються в сучасному ремонті.

Найважливішим етапом при роботі з гіпсокартоном є його шпатлювання, тому до процесу шпаклівки необхідно підходити з усією серйозністю.

Чим складніше гіпсокартонна конструкція, тим більше часу знадобиться для шпаклювання поверхні.

Самі по собі гіпсокартонні листи досить гладкі й рівні, проте стики і місця кріплення листів до обрешітки обов’язково необхідно обробляти шпаклівкою.

Підготовка гіпсокартону під шпаклівку :: Ремонт квартир Львів

Шпаклювання гіпсокартону Львів :: ЦіниПідготовка гіпсокартону до шпаклівки – це дуже важливий і відповідальний етап від якого залежить підсумковий вид конструкції. Щоб поверхня стін після шпаклювання вийшла рівною, потрібно попередньо підготувати поверхню і усунути дрібні дефекти.

Перевірте всю поверхню на наявність не до кінця вкручених саморізів. Зробити це можна, провівши по поверхні гіпсокартону шпателем. Якщо все в порядку, то він повинен йти плавно, без зачепів.

Якщо такі саморізи все ж виявляються, то їх необхідно закрутити до кінця.

Також огляньте поверхню на наявність глибоко вкручених саморізів (на половину товщини листа або більше). Такі саморізи необхідно викрутити і акуратно зашпаклювати всі поглиблення. Нові саморізи можна закручувати на відстані 4-5 сантиметрів від попереднього (обробленого) місця.

На цьому підготовчі роботи перед шпаклівкою ГКЛ закінчені.

Якою шпаклівкою краще шпаклювати

Шпаклювання гіпсокартону ЛьвівНа ринку будівельних матеріалів існує багато різних сумішей для шпаклівки гіпсокартону. При цьому продаються як готові до використання шпаклівки, так і сухі суміші, які потрібно розбавляти водою відповідно до інструкції виробника.

Шпаклівку Ви повинні вибирати самі, в відповідно до температурного режиму і рівнем вологості в приміщенні.

Радимо вибирати шпаклівку з хорошими характеристиками міцності, так як якість всієї конструкції багато в чому буде залежати від обробки швів ГКЛ.

Також не варто забувати про екологічність складу і швидкість висихання суміші. Ці параметри також мають бути пріоритетними при виборі шпаклівки для гіпсокартону.

Якщо ви сумніваєтеся у виборі шпаклівки – порадьтеся з продавцем-консультантом, який допоможе підібрати необхідну суміш.

Технологія шпаклівки гіпсокартону

  1. Перед початком виконання робіт необхідно очистити поверхню від пилу і дрібних частинок, використовуючи суху ганчірку.
  2. Місця вкручування саморезов і стики листів обов’язково обробляються спеціальною ґрунтовкою, яка захистить ці долі від вологи і поліпшить характеристики.
  3. Після висихання грунтовки на шви листів наклеюється спеціальна сітка, яка також обробляється ґрунтовкою для швів.
  4. У місцях закручування шурупів склосітка не наклеюється, однак їх потрібно обробити шпаклівкою і зрівняти ці ділянки з загальним рівнем листа.
  5. Шпаклювання гіпсокартонуНаступним етапом проводиться повторна грунтовка всіх швів і бандажування з використанням паперової стрічки або склофлізелінового бинта. Технологія процесу: паперову стрічку попередньо намочують, а шви обробляються клеєм. Після цього стрічка приклеюється до стелі і при цьому простягається шпателем для усунення пухирців повітря. Поздовжні і поперечні шви обробляються одним і тим же методом.
  6. Після приклеювання бандажна стрічка обробляється тонким шаром фінішної шпаклівки, який буде захищати наші стики від різного роду впливів.
  7. Після висихання шару фінішної шпаклівки можна приступати до шпаклювання всій поверхні стін. Зазвичай наноситься 2-3 шари шпаклівки, причому новий шар обов’язково наноситься тільки після повного висихання попереднього (час висихання зазвичай зазначено на упаковці).
  8. Шпаклівку на гіпсокартон найзручніше наносити за допомогою невеликого шпателя. Саму суміш можна наносити невеликою лінією, або окремими ділянками, які вирівнюються із загальним шаром за допомогою широкого шпателя.
  9. В процесі шпаклівки рекомендуємо включати бічне освітлення, яке прекрасно покаже всі огріхи і нерівності поверхні.
  10. На останньому етапі поверхня обробляється дрібної теркою. Так усуваються всі подряпини і залишкові дефекти шпаклювання.
  11. Після затирання поверхні можна приступати до фарбування гіпсокартону або інших опоряджувальних робіт.

Поширені запитання

📚 Які переваги шпаклювання гіпсокартону перед іншими матеріалами для стін?

Шпаклювання гіпсокартону дозволяє отримати рівну поверхню без нерівностей, тріщин та випуклостей, що дає можливість створити ідеальну основу для подальшого фарбування, обклеювання шпалерами або покриття іншими матеріалами. Гіпсокартон також є екологічно чистим матеріалом, що не містить шкідливих речовин.

🌎 Які інструменти та матеріали потрібні для шпаклювання гіпсокартону?

Для шпаклювання гіпсокартону потрібно мати наступні інструменти: шпатель, шліфувальну машину, сітку або скотч для армування швів, спеціальний розчин для шпаклювання гіпсокартону, шпаклівку та грунтовку. Необхідно також мати захисні рукавиці, окуляри та маску для захисту від пилу і хімікатів.